Gościnne występy: drużyna Karczewskiego w półfinale eWinner 1. Ligi

Miniony tydzieÅ„ (15.0821.08) przyniósÅ‚ wiele żużlowych imprez oraz meczów, w których startowali zawodnicy naszego klubu. Wszystkie wyniki z poszczególnych zawodów, o których nie pisaliÅ›my na naszej stronie internetowej, znajdziecie w artykuÅ‚ach pod tytuÅ‚em “GoÅ›cinne wystÄ™py“.

Åšroda (17.08.2022):

W środę tradycyjnie rywalizowano w ramach ligi duńskiej. W jednym ze spotkań barwy Esbjerg Vikings reprezentował zawodnik zielona-energia.com Włókniarza CzęstochowaJonas Jeppesen. Duńczyk w 6 startach zapisał przy swoim nazwisku 9 punktów z 2 bonusami, a jego drużyna pokonała Slangerup Speedway 50:34.

Czwartek (18.08.2022):

DzieÅ„ później rozegrano w Bydgoszczy 5. rundÄ™ cyklu “Nice Cup” W zawodach najlepszy okazaÅ‚ siÄ™ MiÅ‚osz Wysocki (Zdunek Wybrzeże GdaÅ„sk), a za jego plecami uplasowali siÄ™ Mateusz Affelt (For Nature Solutions Apator ToruÅ„) oraz Piotr Åšwiercz (Unia Tarnów). Reprezentant zielona-energia.com Włókniarza CzÄ™stochowaSzymon Wolski rywalizacjÄ™ w 1. grupie zakoÅ„czyÅ‚ na 9. miejscu (3 pkt).

PiÄ…tek (19.08.2022):

W piątkowe popołudnie rozegrano w Rybniku 7. rundę Pucharu Ekstraligi 125cc. Reprezentanci Włókniarza Częstochowa, czyli Jakub Plutowski oraz Bartłomiej Posturzyński zajęli kolejno 4. i 7. miejsce.

Sobota (20.08.2022):

W sobotÄ™ żużlowcy rywalizowali z kolei w 47. turnieju o WielkÄ… NagrodÄ™ miasta Debreczyn. W finaÅ‚owym wyÅ›cigu zwyciężyÅ‚ DuÅ„czyk – Niels Kristian Iversen, który pokonaÅ‚: Jasona Doyle’a, Timo Lahtiego oraz Jakuba Jamroga. Wypożyczony z Cellfast Wilków Krosno, zawodnik Włókniarza CzÄ™stochowa U-24Marko Lewiszyn zmagania zakoÅ„czyÅ‚ na 6. miejscu (3. miejsce w półfinale, 11+1 pkt).

Na tym samym miejscu uplasowaÅ‚ siÄ™ w innym turnieju Anton Karlsson. Szwed w 5 startach w “Karl-Heinz Podeyn Speedway Cup” zdobyÅ‚ 10 punktów.

Niedziela (21.08.2022):

CaÅ‚y tydzieÅ„ zwieÅ„czyÅ‚a “żużlowa niedziela”, kiedy to rozegrano spotkania w PGE Ekstralidze oraz w eWinner 1. Lidze. Na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce, Cellfast Wilki Krosno zmierzyÅ‚y siÄ™ z Trans MF Landshut Devils. W ekipie gospodarzy wystÄ…piÅ‚ wypożyczony z zielona-energia.com Włókniarza CzÄ™stochowaFranek Karczewski. W 3 startach utalentowany mÅ‚odzieżowiec zdobyÅ‚ 5 punktów z 1 bonusem (Cellfast Wilki zwyciężyÅ‚y 58:32).

W Anglii 15 “oczek” z 2 bonusami wywalczyÅ‚ dla Redcar Bears – Jordan Jenkins. Mimo to “Niedźwiedzie” polegÅ‚y u siebie z Glasgow Tigers (44:46).