Rozpoczynamy walkę o półfinał! (zapowiedź meczu)

Już w najbliższą niedzielę (21 sierpnia) drużyna zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa rozpoczyna zmagania w fazie play-off PGE Ekstraligi! W ramach pierwszego ćwierćfinału podopieczni Lecha Kędziory zmierzą się na wyjeździe z Betard Spartą Wrocław.

Obie ekipy ostatni raz na Stadionie Olimpijskim spotkały się podczas 11. kolejki (1 lipca). Wówczas “Biało-Zieloni” zwyciężyli 49:41. Zdecydowanymi liderami naszej drużyny byli: Leon Madsen (14 punktów w 6 startach), Kacper Woryna (13+1 punktów w 6 startach) oraz młodzieżowiec – Jakub Miśkowiak (12 punktów w 6 startach). Z kolei w szeregach Betard Sparty najlepiej spisał się kapitan wrocławian – Maciej Janowski (15 punktów w 7 startach).

Patrząc na składy awizowane zarówno “Lwy”, jak i “Spartanie” wystąpią w swoich najsilniejszych zestawieniach. Odetchnąć z ulgą mogą na pewno kibice gospodarzy, ponieważ pod sporym znakiem zapytania stała obecność w spotkaniu Macieja Janowskiego oraz Taia Woffindena. Popularny “Magic” zaliczył nieprzyjemny upadek podczas 2. finału IMP w Krośnie, a Brytyjczyk dość niespodziewanie wycofał się z rywalizacji podczas Grand Prix w Cardiff. Wiadomo już, że na niedzielny ćwierćfinał obaj żużlowcy będą w pełni gotowości.

Niedzielnej potyczki z całą pewnością nie mogą się doczekać zawodnicy zielona-energia.com Włókniarza, którzy już od dłuższego czasu są w bardzo dobrej dyspozycji. Przypomnijmy, że nasza drużyna ma na swoim koncie 5 zwycięstw z rzędu. W rankingu jeźdźców DMP bardzo dobre miejsca pod kątem średniej biegowej zajmują: Leon Madsen (4. miejsce, średnia – 2,389), Fredrik Lindgren (12. miejsce, średnia – 2,018), Kacper Woryna (15. miejsce, średnia – 1,985), a także Jakub Miśkowiak (22. miejsce, średnia – 1,786).

Na przeszkodzie w rozegraniu widowiska może stanąć pogoda, ponieważ prognozy dla Wrocławia przewidują spore opady już od piątku. W czasie samego spotkania nie powinno jednak padać, a termometry wskażą temperaturę na poziomie 21 stopni Celsjusza.

Pierwszy bieg wrocławsko-częstochowskich zmagań już w niedzielę (21 sierpnia) o godzinie 20:00. Mecz z wieżyczki sędziowskiej poprowadzi Krzysztof Meyze, a funkcję komisarza toru przyjmie Maciej Głód. Bezpośrednią transmisję będzie można śledzić “na żywo” w stacji “Canal+Sport5” oraz w Internecie – “Canal+Online“.

Jednocześnie przypominamy, że w przedsprzedaży są już dostępne wejściówki na rewanż, który odbędzie się 28 sierpnia (niedziela) na Arenie zielona-energia.com. Bilety “online” – TUTAJ.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Kacper Woryna
4. Jonas Jeppesen
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki
8.

Trener – Lech Kędziora

Betard Sparta Wrocław:
9. Gleb Czugunow
10. Mateusz Panicz
11. Tai Woffinden
12. Z/Z
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Bartłomiej Kowalski
16. Daniel Bewley

Trener – Dariusz Śledź