Kowolik trzeci w Gnieźnie!

Kolejne udane w tym roku zawody zaliczył Marcel Kowolik. Reprezentant Włókniarza Częstochowa we wtorek na torze w Gnieźnie w zaległej pierwszej rundzie Pucharu GKSŻ 250cc wywalczył bowiem 12 punktów i w biegu barażowym wywalczył trzecie miejsce w turnieju. Wyżej od niego sklasyfikowano wyłącznie Antoniego Kawczyńskiego z Wybrzeża Gdańsk i Emila Maroszka z Polonii Bydgoszcz.

Punktacja (za: startgniezno.com)
1. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Emil Maroszek (ŻKS Polonia Bydgoszcz) – 13 (3,3,1,3,3)
3. Marcel Kowolik (Włókniarz Częstochowa) – 12+3 (3,3,0,3,3)
4. Denis Andrzejczak (Stal Gorzów) – 12+2 (2,2,3,2,3)
5. Kacper Mania (Kolejarz Rawicz) – 12+1 (3,3,2,2,2)
6. Eryk Kamiński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) – 11 (2,1,3,3,2)
7. Eryk Farański (WTS Sparta Wrocław) – 8 (1,2,2,2,1)
8. Jakub Panicz (WTS Sparta Wrocław) – 8 (2,2,1,1,2)
9. Szymon Tomaszewski (ROW Rybnik) – 7 (2,1,1,1,2)
10. Adam Putkowski (ŻKS Polonia Bydgoszcz) – 6 (0,0,3,2,1)
11. Krystian Gręda (Kolejarz Rawicz) – 5 (D,2,2,1,0)
12. Krystian Buczyński (Unia Leszno) – 3 (2,1)
13. Kacper Król (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) – 3 (1,1,0,1,0)
14. Tymon Kotala (WTS Sparta Wrocław) – 2 (1,0,1,D,0)
15. Kamil Witkowski (Unia Leszno) – 2 (1,0,T,0,1)
16. Emil Konieczny (Unia Leszno) – 1 (0,1,0,0,0)
17. Krzysztof Skorczyk (Unia Leszno) – 0 (0,D)
18. Bartosz Rudolf (Falubaz Zielona Góra) – 0 (0,T,W,-,-)

Bieg po biegu:
1. (70,04) Kowolik, Panicz, Król, Konieczny
2. (69,98) Mania, Tomaszewski, Farański, Putkowski
3. (68,80) Kaczyński, Kamiński, Witkoski, Rudolf
4. (68,94) Maroszek, Andrzejczak, Kotala, Gręda (D)
5. (68,24) Maroszek, Panicz, Tomaszewski, Witkowski
6. (69,29) Kawczyński, Farański, Król, Kotala
7. (69,09) Mania, Gręda, Konieczny, Skorczyk
8. (68,73) Kowolik, Andrzejczak, Kamiński, Pulkowski
9. (70,12) Andrzejczak, Farański, Panicz, Rudolf (W/Su)
10. (69,62) Kamiński, Gręda, Tomaszewski, Król
11. (70,26) Putkowski, Kotala, Konieczny, Witkowski (T)
12. (69,01) Kawczyński, Mania, Maroszek, Kowolik
13. (69,22) Kamiński, Mania, Panicz, Kotala (D)
14. (69,57) Maroszek, Putkowski, Król, Skorczyk (D)
15. (68,30) Kawczyński, Andrzejczak, Tomaszewski, Konieczny
16. (68,36) Kowolik, Farański, Gręda, Witkowski
17. (68,45) Kawczyński, Panicz, Putkowski, Gręda
18. (69,01) Andrzejczak, Mania, Witkowski, Król
19. (68,10) Maroszek, Kamiński, Farański, Konieczny
20. (69,15) Kowolik, Tomaszewski, Buczyński, Kotala

Bieg dodatkowy o miejsca 3-5:
21. (69,09) Kowolik, Andrzejczak, Mania