Włókniarz Częstochowa najlepszy w Drużynowym Pucharze Ekstraligi 250cc w Toruniu

Bardzo dobre wieści dotarły dziś do nas prosto z Torunia! Młodzieżowcy Włókniarza Częstochowa w klasie 250cc: Szymon Ludwiczak, Marcel Kowolik oraz Krystian Gręda odnieśli pewne zwycięstwo w 5. rundzie Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc! Biało-zieloni z dorobkiem 27 punktów zapewnili sobie bezapelacyjne 1. miejsce. Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali Gorzowianie – 21 punktów, z kolei na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci aż trzech zespołów (wszyscy po 17 punktów): Lublina, Torunia i Wrocławia.

I. Włókniarz Częstochowa: 27
1. Szymon Ludwiczak (3,3,3,2*) 11+1
2. Marcel Kowolik (2*,3,3,3) 11+1
3. Krystian Gręda (1,2*,1,1) 5+1

II. Stal Gorzów: 21
19. Mikołaj Krok (0,3,2,2*) 7+1
20. Denis Andrzejczak (2,3,3,3) 11
21. Emil Konieczny (2*,1,0,W) 3+1

III-V. Motor Lublin: 17
7. Antoni Kawczyński (3,2,3,3) 11
8. Krystian Buczyński (1,0,1,1) 3
9. Adam Putkowski (1,1,W,1) 3

III-V. KS Toruń: 17
10. Jakub Breński (W,2,1,3) 6
11. Mikołaj Duchiński (2,2,1*,W) 5+1
12. Ksawery Słomski (1,1,2,2*) 6+1

III-V. WTS Sparta Wrocław: 17
16. Eryk Farański (3,2,3,3) 11
17. Tymon Kotala (D,1,0,0) 1
18. Jakub Panicz (W,2*,2*,1) 5+2

VI. Maszewski GKM Grudziądz: 14
13. Jan Przanowski (2,3,3,2) 10
14. Damian Miller (W,NS,NS,NS) 0
15. Kevin Małkiewicz (W,2,2,W) 4

VII. Unia Leszno: 12
4. Kacper Mania (1,3,3,2) 9
5. Kamil Witkowski (0,1,1,1) 3
6. Krzysztof Skorczyk (W,NS,NS,NS) 0

Bieg po biegu:

1. (63.94) Ludwiczak, Kowolik, Mania, Witkowski
2. (64.59) Kawczyński, Duchiński, Buczyński, Breński (W)
3. (64.57) Farański, Przanowski, Miller (W), Kotala (D)
4. (63.91) Ludwiczak, Andrzejczak, Gręda, Krok
5. (64.85) Mania, Kawczyński, Putkowski, Skorczyk (W)
6. (64.97) Przanowski, Breński, Słomski, Małkiewicz (W)
7. Krok, Konieczny, Kotala, Panicz (W)
8. (64.00) Ludwiczak, Gręda, Putkowski, Buczyński
9. (64.41) Mania, Duchiński, Słomski, Skorczyk (NS)
10. (64.72) Andrzejczak, Małkiewicz, Konieczny, Miller (NS)
11. (63.69) Kowolik, Farański, Gręda, Kotala
12. (65.47) Przanowski, Mania, Witkowski, Miller (NS)
13. (65.69) Farański, Panicz, Buczyński, Putkowski (W)
14. (64.53) Andrzejczak, Słomski, Duchiński, Konieczny
15. (64.09) Kowolik, Małkiewicz, Gręda, Miller (NS)
16. (65.25) Farański, Panicz, Witkowski, Skorczyk (NS)
17. (63.68) Kawczyński, Krok, Putkowski, Konieczny (W)
18. (64.47) Kowolik, Ludwiczak, Breński, Duchiński (W)
19. (64.84) Andrzejczak, Krok, Witkowski, Skorczyk (NS)
20. (63.59) Kawczyński, Przanowski, Buczyński, Małkiewicz (W)
21. (65.00) Breński, Słomski, Panicz, Kotala

za: speedwaynews.pl