W piątek wyjazdowa rywalizacja z Betard Spartą Wrocław! (zapowiedź meczu)

Po czterech dniach od domowej rywalizacji z Moje Bermudy Stalą Gorzów, drużyna zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa już w najbliższy piątek (1 lipca), wybierze się do Wrocławia, gdzie w ramach 11. kolejki PGE Ekstraligi zmierzy się z lokalną Betard Spartą.

“Lwy” w minionym tygodniu pokonały wspomnianą wcześniej Stal 50:40. Zdecydowanymi liderami “Biało-Zielonych” byli wówczas Leon Madsen (12+2 pkt w 6 startach) oraz Jakub Miśkowiak (15 pkt w 6 startach). Z kolei wrocławianie ograli na wyjeździe ligowego beniaminka – Arged Malesę Ostrów (56:34 dla Sparty).

Przed 10. kolejką zespoły z Częstochowy i Wrocławia zajmują sąsiednie miejsca w tabeli. Zielona-energia.com Włókniarz z dorobkiem 12 “oczek” jest na 5. lokacie, “Spartanie” klasyfikują się pozycję niżej. Stawką piątkowego spotkania oprócz dwóch ligowych punktów będzie również bonus. Przypomnijmy, że w 4. kolejce podopieczni Lecha Kędziory pokonali na Arenie zielona-energia.com ekipę z Dolnego Śląska 52:38.

Patrząc na składy awizowane można zauważyć, że sztab szkoleniowy naszej drużyny zdecydował się na kilka roszad względem ostatniego spotkania. Pod numerem “2” znalazł się bowiem Duńczyk – Jonas Jeppesen. Z “3” awizowano Fredrika Lindgrena, za którego najpewniej stosowane będzie zastępstwo zawodnika.

Pierwszy bieg tego spotkania już w piątek (1 lipca), o godzinie 20:30. Mecz z wieżyczki sędziowskiej poprowadzi Piotr Lis, a funkcję komisarza toru przyjmie Jacek Krzyżaniak. Bezpośrednią transmisję będzie można śledzić “na żywo” w stacji “Eleven Sports 1” oraz w Internecie – “Canal+Online“. Niewiadomą pozostaje jednak pogoda, ponieważ prognozy przewidują burze z gwałtowną ulewą (opady 75%).

Bilety na sektor gości można zakupić poprzez dedykowaną stronę klubu z Wrocławia (TUTAJ).

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Jonas Jeppesen
3. Fredrik Lindgren
4. Bartosz Smektała
5. Kacper Woryna
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki
8.

Betard Sparta Wrocław:
9. Gleb Czugunow
10. Mateusz Panicz
11. Tai Woffinden
12. Z/Z
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Bartłomiej Kowalski
16.