Gościnne występy: “Biało-Zieloni” w akcji!

Miniony tydzień (13.0619.06), przyniósł wiele żużlowych imprez oraz meczów, w których startowali zawodnicy naszego klubu. Wszystkie wyniki z poszczególnych zawodów, o których nie pisaliśmy na naszej stronie internetowej, znajdziecie w artykułach pod tytułem “Gościnne występy“.

Poniedziałek (13.06.2022):

W poniedziałek na torach angielskiej Premiership rozegrano spotkanie pomiędzy Peterborough Panthers a Sheffield Tigers, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 51:48. W barwach “Panter” wystąpił Jordan Jenkins, który zapisał przy swoim nazwisku 2 punkty z 1 bonusem w 3 startach.

Wtorek (14.06.2022):

Wtorkowy wieczór to z kolei zmagania w lidze szwedzkiej. Oprócz: Bartosza Smektały, Fredrika Lindgrena oraz Kacpra Woryny (więcej TUTAJ), swój występ zaliczył również zawodnik Włókniarza Częstochowa U-24Anton Karlsson. Szwed dla Vastervik Speedway, gdzie występują wspomniani wcześniej “Fredka” oraz “Smyk” wywalczył 2 “oczka” w 3 startach (Vastervik pokonało Rospiggarnę 52:38).

Tego samego dnia w Anglii, Plymouth Centurion podejmowało Oxford Charhers. Jordan Jenkins dla ekipy z Plymouth zdobył 12 punktów, co w finalnym rozrachunku nie wystarczyło, aby pokonać przyjezdnych (56:34 dla Oxford Chargers).

Środa (15.06.2022):

W rozegranej w Krośnie III rundzie “Nice Cup” wystartował wypożyczony z Cellfast Wilków do drużyny Włókniarza U-24Patryk Nater. 17-latek z dorobkiem 10 punktów uplasował się na 6. miejscu.

W lidze duńskiej fenomenalny występ zaliczył kapitan zielona-energia.com Włókniarza CzęstochowaLeon Madsen, który zdobył dla Nordyjsk Elite Speedway komplet 18 punktów w 6 startach (w całym meczu zespół Nordjysk Elite Speedway poległ u siebie z GKS Liga – 41:43).

Zwyciężyła za to drużyna Jonasa Jeppesena, czyli Esbjerg Vikings (45:39 na wyjeździe przeciwko Region Varde Elitesport). Dorobek Jonasa w tym meczu, to 8 “oczek” w 6 startach.

Czwartek (16.06.2022):

W czwartek rozegrano we Wrocławiu “Jubileusz Taia Woffindena”. W 20-biegowych zawodach wystartowało dwóch “Biało-Zielonych” – Jonas Jeppesen oraz Fredrik Lindgren. Obaj zawodnicy wywalczyli po 7 punktów, co dało im kolejno 9. oraz 10. miejsce. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że zwyciężył Robert Lambert, drugi był Daniel Bewley, a trzeci Bartosz Zmarzlik.

Niedziela (19.06.2022):

“Żużlowa niedziela” to spotkania: w PGE Ekstralidze, eWinner 1. Lidze oraz 2. Lidze Żużlowej. Na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce rozegrano starcie pomiędzy Abramczyk Polonią Bydgoszcz a Cellfast Wilkami Krosno. W ekipie gości wystąpił wypożyczony z zielona-energia.com Włókniarza CzęstochowaFranek Karczewski. W 3 startach utalentowany młodzieżowiec zapisał przy swoim nazwisku 2 punkty (Abramczyk Polonia Bydgoszcz zwyciężyła 46:44).