Wraca PGE Ekstraliga! Przed nami wyjazd do Torunia (zapowiedź meczu)

Już w najbliższy piątek (3 czerwca), po krótkiej przerwie powraca PGE Ekstraliga! W ramach 7. kolejki rozgrywek żużlowcy zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa pojadą do Torunia, gdzie na Motoarenie im. Mariana Rosego zmierzą się z lokalnym For Nature Solutions Apatorem.

“Biało-Zieloni” do miasta Mikołaja Kopernika udadzą się po ostatnim domowym zwycięstwie nad ekipą ZOOleszcz GKM-u Grudziądz (65:25 dla zielona-energia.com Włókniarza, więcej TUTAJ). Z kolei torunianie przystąpią do piątkowej rywalizacji po minimalnej porażce w Lesznie (47:43 dla Fogo Unii). “Lwy” prowadzone przez trenera Lecha Kędziorę wystąpią w swoim optymalnym zestawieniu. Po pierwszej serii startów pary utworzą Leon Madsen i Bartosz Smektała oraz Fredrik Lindgren i Jonas Jeppesen. Z numerem “5” wystąpi Kacper Woryna, natomiast na pozycjach młodzieżowców zobaczymy Jakuba Miśkowiaka, a także Mateusza Świdnickiego.

W przypadku gospodarzy, Robert Sawina również zdecydował się na roszady w zestawieniu par. Pod “13” kibice zobaczą Jacka Holdera, zaś pod “10” – Roberta Lamberta, który razem z Patrykiem Dudkiem jest najskuteczniejszym zawodnikiem “Aniołów” (średnia biegowa na poziomie 2,056).

Kibice Włókniarza z całą pewnością bardzo miło wspominają zeszłoroczny wyjazd na Motoarenę, kiedy to nasi zawodnicy pokonali Apatora 49:41. Wówczas zdecydowanymi liderami naszej drużyny byli Leon Madsen (12 pkt) oraz Jakub Miśkowiak (13+1 pkt). Solidny występ zaliczył również Jonas Jeppesen (8+2 pkt). Kluczem do sukcesu Duńczyka okazał się wówczas silnik, który w przeszłości należał do Darcy’iego Warda. W szeregach gospodarzy najlepiej poradził sobie Jack Holder (15+1 pkt). Nie mamy nic przeciwko, aby i tym razem “Biało-Zieloni” okazali się lepsi.

W rozegraniu widowiska sportowego nie powinna przeszkodzić pogoda. Prognozy na piątkowy wieczór w Toruniu przewidują bowiem brak opadów i temperaturę na poziomie 18 stopni Celsjusza przy częściowym zachmurzeniu.

Pierwszy bieg tego spotkania już w piątek (3 czerwca), o godzinie 20:30. Mecz z wieżyczki sędziowskiej poprowadzi Paweł Słupski, a rolę komisarza toru przyjmie Paweł Stangret. Bezpośrednią transmisję będzie można śledzić “na żywo” w stacji “Eleven Sports 1” oraz w Internecie – “Canal+Online“.

Jednocześnie przypominamy, że w przedsprzedaży są już dostępne wejściówki mecz 8. kolejki PGE Ekstraligi (12 czerwca), w którym na Arenie zielona-energia.com, “Lwy zmierzą się w ramach rewanżu z For Nature Solutions Apatorem Toruń (bilety dostępne TUTAJ).

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
1.
Leon Madsen
2.
Bartosz Smektała
3.
Fredrik Lindgren
4.
Jonas Jeppesen
5.
Kacper Woryna
6.
Jakub Miśkowiak
7.
Mateusz Świdnicki
8.

For Nature Solutions Apator Toruń:
9. Paweł Przedpełski
10. Robert Lambert
11. Patryk Dudek
12. Z/Z
13. Jack Holder
14. Denis Zieliński
15. Krzysztof Lewandowski
16.