Zbliżamy się do półmetka fazy zasadniczej. Przed nami domowe starcie z Zooleszcz GKM Grudziądz (zapowiedź meczu)

Po krótkiej przerwie w rozgrywkach PGE Ekstraligi w sezonie 2022 wielkie ściganie na najwyższym poziomie powraca na Arenę zielona-energia.com w Częstochowie. Już w najbliższy piątek (20 maja 2022 r.) w ramach 6. rundy zmagań biało-zieloni podejmą drużynę Zooleszcz GKM Grudziądz.

Drużyna Janusza Ślączki z pewnością zawita do Częstochowy z zamiarem udowodnienia, że stać ich w tym sezonie na wiele. Zooleszcz GKM Grudziądz zaskakująco dobrze zainaugurował sezon 2022, odnosząc wyjazdowe, przekonujące zwycięstwo w Ostrowie Wielkopolskim. Tydzień później grudziądzanie dołożyli do tego sukces na własnym torze przeciwko aktualnym mistrzom Polski z Wrocławia i przez chwilę znajdowali się na czele tabeli PGE Ekstraligi. Kolejne trzy spotkania zakończyły się jednak porażkami, w tym dwukrotnie na domowym obiekcie. Najpierw punkty z Grudziądza zdołali wywieźć rozpędzeni gorzowianie, a później po bardzo emocjonującym pojedynku ostatecznie Zooleszcz GKM Grudziądz musiał uznać wyższość For Nature Solutions Apatora Toruń. Z pewnością po trzech przegranych z rzędu zawodnicy Janusza Ślączki są zmotywowani, aby odnieść sukces.

Zarówno zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa, jak i GKM Grudziądz w ligowej tabeli zgromadzili do chwili obecnej po 4 punkty. Piątkowe spotkanie zapowiada się więc niezwykle emocjonująco, biorąc pod uwagę fakt, że będzie to walka o zajęcie miejsca w górnej części tabeli.

W ubiegłym roku Zooleszcz GKM Grudziądz do samego końca walczył o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ligowy byt drużyna ta zapewniła sobie dopiero w ostatniej kolejce fazy zasadniczej, odnosząc domowe zwycięstwo właśnie z Włókniarzem Częstochowa. Wcześniej, na Arenie zielona-energia.com biało-zieloni bez problemu odnieśli zwycięstwo (54:36). Spośród zawodników gości najlepiej punktował wówczas Duńczyk Nicki Pedersen (12+1 w sześciu startach) oraz Norbert Krakowiak (8+1). Trzykrotny indywidualny mistrz świata jak do tej pory prezentuje w obecnym sezonie wyśmienitą formę legitymując się średnią bieg/pkt na poziomie 2.448. Klasyfikuje to duńskiego zawodnika na 3. miejscu w rankingu najskuteczniejszych “rajderów” PGE Ekstraligi. W środę 18 maja w ramach rozgrywek ligi duńskiej Pedersenowi przytrafił się jednak koszmarny upadek w jednym z wyścigów. Duńczyk z całym impetem uderzył w bandę i nie był w stanie dokończyć zawodów. Po wstępnych badaniach okazało się, że kilka żeber jest złamanych, a także uszkodzone płuca. Najprawdopodobniej eliminuje to Nickiego Pedersena ze startu w piątkowym meczu w Częstochowie. Przed rokiem najwięcej punktów dla biało-zielonych wywalczył kapitan Leon Madsen (12 pkt) oraz doskonale dysponowany tego dnia Bartosz Smektała (11+3).

Podczas listopadowego okienka transferowego w drużynie Zooleszcz GKM Grudziądz doszło do sporych zmian kadrowych. Wzmocniona zdecydowanie została formacja juniorska bowiem do drużyny sprowadzony został Kacper Pludra, który zdecydowanie stanowi wartość dodaną do całokształtu. Grudziądzanie zdecydowali się również na transfer Wadima Tarasienki, jednak ten z wiadomych przyczyn nie może brać udziału w tegorocznych rozgrywkach. Stosowanie jest za niego zastępstwo zawodnika. Kolejną nową twarzą w zespole Janusza Ślączki jest obiecujący Duńczyk, Frederik Jakobsen, który zdążył już udowodnić, że stać go na solidne zdobycze punktowe. Celem drużyny z kujawsko-pomorskiego jest awans do fazy play-off. W tym sezonie zadanie to jest nieco łatwiejsze aniżeli w latach ubiegłych z uwagi na fakt, że do grona walczących o medale awansuje w tym roku 6 ekip.

Wszyscy pamiętamy doskonałe zawody w wykonaniu biało-zielonych na Arenie zielona-energia.com przeciwko Betard Sparcie Wrocław, które zakończyło się przekonującym zwycięstwem. Nasi zawodnicy z pewnością zrobią wszystko, aby po raz kolejny udowodnić, że jesteśmy bardzo mocni na domowym obiekcie. Celem drużyny Lecha Kędziory jest wysokie zwycięstwo, które da nam przewagę w kontekście meczu rewanżowego w Grudziądzu.

Piątkowy wieczór w Częstochowie zapowiada się wprost upalnie. Synoptycy prognozują aż 28 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Wprawdzie istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia przelotnych opadów deszczu, jednak nie powinno mieć to negatywnego wpływu na organizację zawodów. Do tej pory maj rozpieszcza nas słoneczną i ciepłą aurą. Widzimy się na trybunach Areny zielona-energia.com!

Start do pierwszego wyścigu meczu pomiędzy Włókniarzem Częstochowa, a GKM’em Grudziądz już w najbliższy piątek 20 maja o godzinie 20:30. Bilety na to spotkanie wciąż dostępne są na platformie EVENTIM.PL. Przypominamy, że w przedsprzedaży obowiązują niższe ceny wejściówek aniżeli w dniu meczowym. Zachęcamy do skorzystania z rabatu! Kibice, którzy zdecydują się obejrzeć naszych zawodników w akcji z poziomu telewizora, będą mogli to zrobić za pośrednictwem transmisji na kanale Eleven Sports 1.

Trenerzy obu drużyn nie zdecydowali się na żadne rewolucje kadrowe w kontekście piątkowego spotkania. Obaj stawiają na sprawdzone rozwiązania. W składzie gospodarzy pod numerem 13 desygnowany do boju został Fredrik Lindgren. Kierownictwo gości umiejscowiło zastępstwo zawodnika pod numerem 5. O szczegółach poniżej. Najpewniej dojdzie jednak do zmian w składzie gości z uwagi na wspomniany powyżej upadek Nickiego Pedersena w duńskim Slangerup. Wszystko wskazuje na to, że drużyna grudziądzka przystąpi do meczu osłabiona brakiem swojego lidera.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Kasprzak
3. Frederik Jakobsen
4. Przemysław Pawlicki
5. Z/Z
6. Kacper Pludra
7. Kacper Łobodziński

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
20:00 – próba toru
20:15 – prezentacja drużyn
20:30 – start do pierwszego wyścigu

Ceny biletów w sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej do dnia meczu:
40 zł normalny
30 zł ulgowy
60 zł trybuna centralna

Ceny biletów w kasach stadionowych w dniu meczu:
50 zł normalny
40 zł ulgowy
70 zł trybuna centralna

SPRZEDAŻ INTERNETOWA – TUTAJ 

Sprzedaż stacjonarna: 

Od poniedziałku do czwartku (16.05 – 19.05) kasa w sekretariacie czynna od 8:00 do 17:00. W piątek (20.05) kasa w sekretariacie czynna od 8:00 do 20:00.