Gościnne występy: sezon żużlowy w pełni!

Miniony tydzień (02.05 – 08.05), przyniósł wiele żużlowych imprez oraz meczów, w których startowali zawodnicy naszego klubu. Wszystkie wyniki z poszczególnych zawodów, o których nie pisaliśmy na naszej stronie internetowej znajdziecie w artykułach pod tytułem “Gościnne występy“.

Poniedziałek (02.05.2022):

W majówkowy poniedziałek rozegrano towarzyski mecz Polska vs. Reszta Świata. W spotkaniu wystartował zawodnik zielona-energia.com Włókniarza CzęstochowaFredrik Lindgren. Szwed był liderem Reszty Świata, zapisując przy swoim nazwisku 12 punktów w 5 startach. Ostatecznie w 15-biegowej rywalizacji zwyciężyli Polacy (51:38).

Tego samego dnia w eWinner 1. Lidze, ROW Rybnik podejmował na własnym torze Cellfast Wilki Krosno, których barw broni wypożyczony z Częstochowy – Franciszek Karczewski. Franek po raz kolejny w tym sezonie spisał się na pierwszoligowych torach bardzo solidnie, zdobywając dla “Wilków” 4 punkty z 1 bonusem (3 starty). Dodajmy, że ekipa z Krosna wygrała w tym meczu 50:40.

Środa (04.05.2022):

W lidze duńskiej udany występ w barwach Esbjerg Vikings zaliczył Jonas Jeppesen, który wywalczył dla “Wikingów” 13 punktów. Drużyna Duńczyka poległa jednak w domowym starciu z Holsted Tigers (37:47).

Komplet 15 “oczek” zdobył w Anglii zawodnik Włókniarza Częstochowa U-24Jordan Jenkins. Tym samym zespół Oxford Chargers pokonał Berwick Bullets 50:39.

Piątek (06.05.2022):

Początek weekendu to kolejny znakomity występ Jordana Jenkinsa! Tym razem jego Oxford Chargers uporali się na wyjeździe z Armadale Devils 48:42. Nasz zawodnik dołożył do dorobku “Chargers” powtórny komplet 15 punktów.

Sobota (07.05.2022):

Eliminacji do cyklu “SGP2” w łotewskim Daugavpils nie zdołał przebrnąć Sam Hagon. Młody zawodnik drużyny U-24 z 3 punktami na koncie uplasował się na 14. miejscu.