Powtórzyć zeszłoroczny wynik. Przed nami wyjazd do Gorzowa! (zapowiedź meczu)

W najbliższą niedzielę (8 maja), drużyna zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa uda się do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz z Moje Bermudy Stalą. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 5. kolejki PGE Ekstraligi. “Biało-zieloni” z całą pewnością będą chcieli podtrzymać swoją passę zwycięstw, aby dołożyć do ligowej tabeli kolejne cenne punkty.

Gospodarze, czyli zespół prowadzony przez Stanisława Chomskiego przystąpi do niedzielnego spotkania osłabiony brakiem Szymona Woźniaka. Jeden z tegorocznych liderów Moje Bermudy Stali doznał urazu podczas ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gdańsku. Wiadomo już, że miejsce 29-latka zajmie Wiktor Jasiński.

W przypadku zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa, trener Lech Kędziora w porównaniu z ostatnim domowym meczem zdecydował się na drobne roszady w numerach startowych. Po pierwszej serii parę z Fredrikiem Lindgrenem stworzy Jonas Jeppesen, z kolei numer “5” znajdzie się obok nazwiska będącego w znakomitej formie Kacpra Woryny. W tym miejscu warto zaznaczyć, że trwający tydzień jest dla Kacpra niezwykle udany. Nasz zawodnik znakomicie spisał się podczas wspomnianego wcześniej ćwierćfinału IMP w Gdańsku, gdzie okazał się najlepszy (więcej TUTAJ). Kolejny świetny występ to szwedzka Bauhaus-Ligan i komplet 12 “oczek” w 4 startach (więcej TUTAJ).

Drużyny Stali i Włókniarza ostatni raz spotkały się na gorzowskim “Jancarzu” w 4. kolejce sezonu 2021. Spotkanie to od samego początku obfitowało w ogromne emocje, a kwestia końcowego wyniku rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim biegu, kiedy to fantastyczną walkę o 1 punkt stoczyli ze sobą Kacper Woryna i Szymon Woźniak. Finalnie “Lwy” zwyciężyły w tym meczu 46:44. Liderem naszego zespołu był Jakub Miśkowiak (14 pkt w 5 startach). Słowa uznania należały się także Mateuszowi Świdnickiemu, który w 7. biegu przywiózł za swoimi plecami samego Bartosza Zmarzlika. Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę na gorzowskim stadionie po raz kolejny nie zabraknie kibicom “Biało-zielonych” samych pozytywnych wrażeń!

W rozegraniu widowiska sportowego nie powinna przeszkodzić pogoda. Prognozy na niedzielę dla Gorzowa Wielkopolskiego zapowiadają brak opadów i temperaturę na poziomie 19 stopni Celsjusza. Bilety na sektor gości można zakupić – TUTAJ.

Pierwszy bieg tego spotkania już w niedzielę (8 maja), o godzinie 16:30. Mecz z wieżyczki sędziowskiej poprowadzi Paweł Słupski, a rolę komisarza toru przyjmie Maciej Głód. Bezpośrednią transmisję będzie można śledzić “na żywo” w stacji “Canal+Sport5” oraz w Internecie – “Canal+Online“.

Jednocześnie przypominamy, że w sprzedaży są już dostępne wejściówki na mecz 6. kolejki PGE Ekstraligi (20 maja), w którym na Arenie zielona-energia.com, “Lwy” zmierzą się z ekipą ZOOleszcz GKM-u Grudziądz (bilety dostępne TUTAJ).

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Kacper Woryna
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki
8.

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Wiktor Jasiński
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Patrick Hansen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Jakub Stojanowski
15. Mateusz Bartkowiak
16.