Podsumowanie III edycji Internet Speedway Quiz

Kilka dni temu na łamach naszej strony internetowej podsumowaliśmy cykl Retro Speedway. Dziś przypominamy się Państwu z turniejem Internet Speedway Quiz o Grand Prix Częstochowy, który doczekał się już trzeciej edycji! W tym roku zawodnicy rywalizowali w 10. rundach, w których pytania w formie wideo zadawał trener Włókniarza Częstochowa Lech Kędziora.

Rywalizacja w ISQ idealnie wpisuje się w naszą politykę pielęgnowania tradycji, pamięci o byłych zawodnikach oraz wspominania ligowych spotkań – tych ważnych oraz — teoretycznie — mniej istotnych. Wszystko po to, aby historia Włókniarza Częstochowa była wiecznie żywa, pamiętana i komentowana nie tylko przez starszych kibiców, ale również i tych, którzy być może żużlem w częstochowskim wydaniu interesują się od niedawna.

III edycja Internet Speedway Quiz o Grand Prix Częstochowy padła łupem Sebastiana Senderowskiego, który wywalczył 71 punktów! Drugie miejsce z dorobkiem 68 punktów zdobył Patryk Kapkowski, trzeci był Jakub Hutny, który przy swoim nazwisku zapisał 65 oczek. Rywalizacja o podium i atrakcyjne nagrody trwała niemal do samego końca. Maciej Cyngier, który był czwarty, stracił do Jakuba Hutnego tylko 3 punkty.

Poniżej pełna klasyfikacja oraz tegoroczne pytania wraz z odpowiedziami.

Dziękujemy tegorocznym medalistom, stałym uczestnikom naszej zabawy oraz nowym graczom, którzy do nas dołączyli. Do zobaczenia za rok!

Nagrody główne: 
I miejsce: 2 karnety na sektor centralny
II miejsce: 2 karnety normalne
III miejsce: 1 karnet normalny

1. W 1967 roku po raz pierwszy rozegrano częstochowski Memoriał. Kto był jego zwycięzcą i jaki klub reprezentował?
Odp. Zygmunt Pytko (Unia Tarnów)

2. Urodził się w stolicy Szwecji, ale na arenie międzynarodowej reprezentował barwy Finlandii. Wziął udział w jednym meczu jako zawodnik Włókniarza Częstochowa. Podaj jego imię i nazwisko oraz rok, w którym wystartował z lwem na piersi.
Odp. Joonas Kylmaekorpi (2000)

3. Tylko jeden Niemiec w historii Włókniarza reprezentował nasz zespół w rozgywkach ligowych. Podaj jego imię i nazwisko.
Odp. Christian Hefenbrock

4. Kiedy po raz ostatni drużyna Włókniarza Częstochowa gościła na podium Drużynowych Mistrzostw Polski? Podaj rok i medal, jaki zdobyli biało-zieloni.
Odp. 2019 rok, brązowy medal

5. Kiedy zaczynał startować w barwach Włókniarza Częstochowa, był reprezentantem Norwegii. Później stał się posiadaczem polskiego paszportu. Podaj jego imię i nazwisko oraz rok, w którym zadebiutował z lwem na piersi.
Odp. Rune Holta (1999)

6. W 1974 roku ekipa Włókniarza Częstochowa sięgnęła po drugi w historii klubu tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W złotego sezonu śmierć w wypadku samochodowym poniósł jeden z naszych zawodników. O kim mowa?
Odp. Zygmunt Gołębiowski

7. Jest to obcokrajowiec, który wystartował z lwem na piersi tylko w jednym biegu w sezonie 2013. O kim mowa i z jakiego kraju pochodzi?
Odp. Oleg Biesczastnow (Rosja)

8. Podaj datę pierwszych zawodów żużlowych rozegranych na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej w Częstochowie.
1. września 1946 r.

9. Kto pełni funkcję kapitana Włókniarza Częstochowa i jaka jest jego narodowość?
Leon Madsen (Duńczyk)

10. W 2016 roku kontrakt warszawski z naszym klubem posiadał Holender. Zawodnik ten w tym samym sezonie wystartował również w Memoriale im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Podaj jego imię i nazwisko.
Geert Bruinsma