Józef Kafel poprowadzi drużynę U-24!

W nadchodzącym sezonie 2022 prawdziwą nowością dla kibiców będzie Ekstraliga U-24. Wiadomo już, że naszą drużynę w tych rozgrywkach poprowadzi wychowanek i legenda Włókniarza CzęstochowaJózef Kafel.

Jako zawodnik, Kafel przez całą swoją żużlową karierę reprezentował “biało-zielone” barwy. W latach 1977 i 1978 sięgnął z Włókniarzem po brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Ponadto w 1979 roku zwyciężył na częstochowskim torze w “Brązowym Kasku”. W przeszłości wielokrotnie miał już okazję pracować jako trener, prowadząc “Lwy” w 1998 i 2016 roku. Dodatkowo miał swój udział przy zdobytym w 2013 roku tytule Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W ostatnim czasie trenował młodych adeptów “czarnego sportu” w rędzińskiej szkółce.

W kadrze Włókniarza na rozgrywki “U-24” znajdują się obecnie: Jonas JeppesenMitchell CluffMaksim SirotkinJordan JenkinsAndriej RozaliukKajetan KupiecKamil Król oraz Jakub Martyniak. Pierwszym rywalem naszego zespołu będzie Unia Leszno. Inauguracyjny mecz zostanie rozegrany 26 kwietnia (wtorek), w Częstochowie.

Przypomnijmy, że w lidze “U-24” udział weźmie 8 drużyn. Na przestrzeni 14 rund zespoły będą mierzyć się ze sobą dwukrotnie (u siebie i na wyjeździe). Dwie najlepsze ekipy spotkają się w finałowym dwumeczu. Zespoły będą liczyć od 6 do 8 zawodników. Do składu drużyny mogą być zgłaszani wyłącznie zawodnicy “U24” z kadry klubu Ekstraligi na dzień meczu, z wyjątkiem zawodników, którzy uzyskali w sezonie poprzedzającym średnią indywidualną 1,400 lub więcej.