Zmarł Andrzej Szostek!

Z przykrością informujemy, iż tuż przed Świętami Bożego Narodzenia – 23. grudnia na zawsze z tego świata odszedł były zawodnik naszego klubu – Andrzej Szostek. Miał 71 lat! Przyczyną śmierci były dolegliwości serca.

Andrzej Szostek urodził się 23. marca 1950 roku i dziewiętnaście lat później rozpoczął starty na żużlu. Był wychowankiem Włókniarza Częstochowa i w zespole tym startował w sezonach 1969-1971. Szostek był zawodnikiem drugiej linii i ze względu na sporą kadrę biało-zielonych zmuszony był szukać nowego klubu. W efekcie w 1972 roku trafił do Startu Gniezno, gdzie spędził 2 sezony. Karierę oficjalnie zakończył natomiast w 1977 roku w barwach Stali Rzeszów.


Po finiszu żużlowych startów nie odszedł od tego sportu i często gościł na trybunach stadionów w całej Polsce. Często spotkać można było go nie tylko na obiekcie przy ulicy Olsztyńskiej w Częstochowie, ale również w Gnieźnie, gdzie spotykał się ze swoimi dawnymi kolegami z drużyny. Regularnie odwiedzał też częstochowski minitor oraz obiekt speedrowerowy przy ulicy Starzyńskiego.

Pogrzeb śp. Andrzeja Szostka odbędzie się w najbliższą środę (29. grudnia) o godzinie 11:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Radomskiej w Częstochowie.

Cześć Jego Pamięci!