Rosyjski talent dołącza do drużyny U-24!

Z ogromną przyjemnością poinformować możemy, iż w czwartek (16. grudnia) do drużyny Włókniarza Częstochowa U-24 dołączył Maksim Sirotkin! Jest to 16-letni wychowanek Turbiny Bałakowo i jeden z największych talentów młodego pokolenia w Rosji. Na potwierdzenie tych słów, warto wspomnieć, iż w latach 2019-2020 wywalczył on tytuł Indywidualnego Mistrza Rosji na miniżużlu, a w minionym sezonie taki sam triumf święcił w klasie 250cc. W swoim kraju uznawany jest za następcę Emila Sayfutdinova oraz braci Łagutów.

– Ostatnio widać trend na kierunek skandynawski, a przecież na wschodzie też są talenty. Taki też kierunek postanowił obrać częstochowski Włókniarz i w efekcie związaliśmy się długoletnim kontraktem z młodym Rosjaninem. Wspólnie z prezesem Michałem Świącikiem oglądaliśmy materiały wideo z wyścigami, w których udział brał Maksim, i nie ukrywam, że zrobił na nas duże wrażenie – przyznał menadżer biało-zielonych – Jarosław Dymek.

Oprócz Maksima Sirotkina na tę chwilę drużynę Włókniarza w rozgrywkach U-24 Ekstraligi tworzą także: Jonas Jeppesen, Jordan Jenkins, Andriej Rozaliuk, Kajetan Kupiec, Kamil Król oraz Jakub Martyniak. To na pewno nie koniec kadry naszej drugiej drużyny. Na wiosnę do egzaminu na certyfikat „Ż” podejdzie bowiem jeszcze kilku naszych młodych wychowanków, a i w najbliższym czasie spodziewać można się też transferów z zagranicy.