Bartłomiej Kowalski zwycięża w Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów!

W środę (22 września), na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie rozegrano Turniej Zaplecza Kadry Juniorów. W zawodach najlepszy okazał się zawodnik Włókniarza CzęstochowaBartłomiej Kowalski. Na drugim stopniu podium stanął Sebastian Szostak (TŻ Ostrovia SA), a na trzecim Wiktor Przyjemski (ŻKS Polonia Bydgoszcz). Pozostali reprezentanci “Lwów”, czyli Kajetan Kupiec, Franciszek Karczewski i Kamil Król uplasowali się kolejno na jedenastym, dwunastym i piętnastym miejscu.

W miniturnieju w klasie 250cc dziesięć punktów wywalczył Szymon Ludwiczak, co dało mu pierwsze miejsce ex-aequo z Dawidem Grzeszczykiem (Speedway Lublin SA). Trzecia lokata również ex-aequo przypadła Marcelowi Juskowiakowi (KS Unia Leszno) i Gracjanowi Szostakowi (TŻ Ostrovia SA).

Wyniki:

1. Bartłomiej Kowalski (Włókniarz Częstochowa SA) – 14 (2,3,3,3,3)
2. Sebastian Szostak (TŻ Ostrovia SA) – 13 (3,3,3,3,1)
3. Wiktor Przyjemski (ŻKS Polonia Bydgoszcz) – 13 (3,2,3,2,3)
4. Damian Ratajczak (KS Unia Leszno) – 12 (3,3,3,1,2)
5. Krzysztof Sadurski (KS Unia Leszno) – 11 (3,1,2,2,3)
6. Dawid Rempała (Unia Tarnów ŻSSA) – (1,2,2,1,3)
7. Karol Żupiński (KS Toruń SA) – (1,1,2,3,2)
8. Jakub Krawczyk (TŻ Ostrovia SA) – (2,2,1,3,w)
9. Oskar Paluch (Stal Gorzów SA) – (2,0,2,2,2)
10. Krzysztof Lewandowski (KS Toruń SA) – (2,3,1,1,0)
11. Kajetan Kupiec (Włókniarz Częstochowa SA) – 5 (1,0,0,2,2)
12. Franciszek Karczewski (Włókniarz Częstochowa SA) – 4 (1,2,0,0,1)
13. Mateusz Affelt (KS Toruń SA) – (0,1,1,0,1)
14. Kacper Grzelak (TŻ Ostrovia SA) – (0,1,1,1,0)
15. Kamil Król (Włókniarz Częstochowa SA) – 1 (0,0,0,0,1)

Bieg po biegu:
1. (63,66) Przyjemski, Kowalski, Żupiński, Grzelak
2. (64,15) Ratajczak, Paluch, Karczewski, Król
3. (64,75) Szostak, Krawczyk, Rempała
4. (65,81) Sadurski, Lewandowski, Kupiec, Affelt
5. (64,25) Kowalski, Karczewski, Affelt
6. (64,90) Szostak, Przyjemski, Sadurski, Paluch
7. (65,25) Lewandowski, Krawczyk, Grzelak, Król
8. (65,06) Ratajczak, Rempała, Żupiński, Kupiec
9. (65,28) Kowalski, Paluch, Krawczyk, Kupiec
10. (64,85) Przyjemski, Rempała, Lewandowski, Karczewski
11. (64,87) Ratajczak, Sadurski, Grzelak
12. (64,22) Szostak, Żupiński, Affelt, Król
13. (65,60) Kowalski, Sadurski, Rempała, Król
14. (65,69) Krawczyk, Przyjemski, Ratajczak, Affelt
15. (65,53) Szostak, Kupiec, Grzelak, Karczewski
16. (66,00) Żupiński, Paluch, Lewandowski
17. (65,15) Kowalski, Ratajczak, Szostak, Lewandowski
18. (65,81) Przyjemski, Kupiec, Król
19. (66,16) Rempała, Paluch, Affelt, Grzelak
20. (65,84) Sadurski, Żupiński, Karczewski, Krawczyk (w)

Wyniki w klasie 250 cc:
1. Szymon Ludwiczak (Włókniarz Częstochowa SA) – 10 (3,3,2,2)
1. Dawid Grzeszczyk (Speedway Lublin SA) – 10 (2,2,3,3)
3. Marcel Juskowiak (KS Unia Leszno) – 2 (1,0,1,0)
3. Gracjan Szostak (TŻ Ostrovia SA) – 2 (0,1,0,1)

Bieg po biegu:
1. (69,34) Ludwiczak, Grzeszczyk, Juskowiak, Szostak
2. (71,13) Ludwiczak, Grzeszczyk, Szostak, Juskowiak
3. (69,35)Grzeszczyk, Ludwiczak, Juskowiak, Szostak
4. (70,35) Grzeszczyk, Ludwiczak, Szostak, Juskowiak