Walczymy o złoto! Finał DMPJ w Częstochowie (zapowiedź)

Już w najbliższy poniedziałek (20 września), na Arenie zielona-energia.com rozegrana zostanie ostatnia runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W finałach tych rozgrywek wystartują cztery drużyny, które wcześniej wywalczyły sobie prawo udziału w decydującej fazie. W tym sezonie są to: Bocar Włókniarz Częstochowa, Motor Lublin, Arged Malesa Ostrów oraz łotewski Lokomotiv Jauniba Daugavpils.

Przypomnijmy, że w poprzednich trzech rundach na torach w Ostrowie i Lublinie trzykrotnie zwyciężali zawodnicy Bocar Włókniarza. “Lwy” w klasyfikacji generalnej posiadają dwanaście punktów i są na najlepszej drodze, aby w poniedziałek zawiesić na swoich szyjach złote medale. Należy jednak mieć na uwadze, że żużel jest sportem bardzo nieprzewidywalnym, dlatego w częstochowskim obozie oprócz pełnego skupienia nikt nie zapomina również o pokorze.

O sile naszej drużyny stanowią: Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki, Bartłomiej Kowalski oraz nieco młodsi Franek Karczewski i Kajetan Kupiec. Atutem “Biało-zielonych” jest niewątpliwie wyrównany skład, w którym każdy zawodnik na przestrzeni całego roku notował bardzo dobre wyniki. Poniedziałkowe zawody mogą być więc pięknym ukoronowaniem sezonu i nagrodą za ciężką pracę.

Przed rokiem w rozgrywkach DMPJ żużlowcy Włókniarza podobnie jak w 2019 wywalczyli srebro. W klasyfikacji medalowej częstochowski klub ma w swoim dorobku osiem “krążków” (3 złote, 3 srebrne oraz 2 brązowe). Ostanie złoto “Lwy” zdobyły cztery sezony temu na toruńskiej “MotoArenie” w składzie: Oskar Polis, Michał Gruchalski, Bartosz Świącik i Mateusz Świdnicki. Chyba żaden kibic Włókniarza nie ma nic przeciwko temu, aby tym razem świętować sukces na trybunach Areny zielona-energia.com. Z tego miejsca pozostaje nam tylko serdecznie Państwa do tego zaprosić!

Informacje organizacyjne:

Początek rywalizacji zaplanowano punktualnie na godzinę 16:30 (start do pierwszego wyścigu). Wstęp na poniedziałkowe zawody będzie możliwy po zakupieniu biletu w cenie 20 złotych. Za darmo zmagania przy ulicy Olsztyńskiej obejrzą natomiast posiadacze karnetów oraz dzieci do lat 12-tu (osoby urodzone w 2009 roku i później). Sprzedaż biletów prowadzona jest obecnie w siedzibie klubu (wejście od ulicy Żużlowej) w dni robocze od godziny 8:00 do 15:00.

Zakup biletu jest możliwy również bez wychodzenia z domu, poprzez platformę Eventim – TUTAJ.

Składy awizowane:

Bocar Włókniarz Częstochowa:
1.
Jakub Miśkowiak
2.
Mateusz Świdnicki
3.
Bartłomiej Kowalski
4.
Franciszek Karczewski

Motor Lublin:
5. Wiktor Lampart
6. Mateusz Cierniak
7. Jan Młynarski
8. Wiktor Przyjemski

Arged Malesa Ostrów:
9.
Jakub Krawczyk
10.
Mateusz Dul
11.
Jakub Poczta
12.
Sebastian Szostak

Lokomotiv Jauniba Daugavpils:
13. 
Daniił Kołodinski
14. 
Ernest Matjuszonok
15. 
Ricards Ansviesulis
16. 
Francis Gusts

Tabela DMPJ po trzech rundach:
1. Bocar Włókniarz Częstochowa12 pkt
2.
Motor Lublin – 9 pkt
3.
Arged Malesa Ostrów – 5 pkt
4.
Lokomotiv Jauniba Daugavpils – 4 pkt