Świetny występ młodego Lwa w Pucharze Czech w Libercu

Jedną z podstaw osiągania zadowalających rezultatów na żużlu jest zbieranie doświadczenia. Nie ma lepszej okazji, aniżeli regularne starty w zawodach krajowych, a także międzynarodowych. 11 września 2021 roku w Libercu odbyły się zawody o Puchar Czech. Udział w nich wziął młody reprezentant biało-zielonych – Szymon Ludwiczak. Wielki, młody talent zanotował świetny występ i stanął na drugim stopniu podium.

Najmłodsi zawodnicy doskonale zdają sobie sprawę z faktu jak ważne są regularne starty na różnych torach oraz różnych typach nawierzchni. Pozwala to na “ukształtowanie” się młodego zawodnika, nabranie pewności oraz wiary w swoje możliwości. Szymon Ludwiczak to bez wątpienia przyszłość częstochowskiego żużla. Już teraz osiąga bardzo dobrze rokujące wyniki oraz imponuje pewnością siebie oraz czuciem motocykla. Srebrny medal w Pucharze Czech to olbrzymi sukces w krótkiej karierze Szymona.

Nastoletnim żużlowcom należy dawać jak najwięcej szans na rywalizację z rówieśnikami. W Częstochowie sztab szkoleniowy dokładnie dba o organizację treningów oraz udziału w poszczególnych zawodach dla swoich podopiecznych.