Kacper Woryna zostaje w Częstochowie!

Kacper Woryna jako pierwszy Lew zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Wychowanek rybnickiego klubu od samego początku świetnie czuje się w częstochowskim środowisku, został również ciepło przyjęty w klubie oraz przez kibiców biało-zielonych. Względem początku sezonu 2021 Kacper Woryna zanotował ogromny wzrost formy, czego dowodem jest wywalczenie przez niego płatnego kompletu punktów podczas ostatniego domowego spotkania z eWinner Apatorem Toruń. 

Choć sezon 2021 de facto jeszcze się nie zakończył, już teraz miło nam poinformować, iż Kacper Woryna pozostanie nadal Lwem. Obie strony uzgodniły warunki kontraktu ale nie zdradzają na ten moment informacji o tym, czy nowa umowa zostanie podpisana na rok, czy może na dłużej.

– Od samego początku, kiedy zdecydowałem się podpisać pierwszy kontrakt w Częstochowie, czułem, że to będzie dla mnie – jako zawodnika, bardzo dobre miejsce, aby się rozwijać. Kontakt z żużlowcami ze światowej czołówki oraz wsparcie, które dostałem od klubu, zwłaszcza na początku sezonu, kiedy nie szło mi tak, jakbym sam tego oczekiwał bardzo mi w tym pomogło. Nie ukrywam, że zależy mi na tym, aby w przyszłym sezonie sięgnąć z drużyną po medal. A już na pewno awansować do najlepszej czwórki – powiedział na gorąco Kacper Woryna.

Reprezentant Eltrox Włókniarza Częstochowa w swoim debiucie z Lwem na piersi na pewno nie zawiódł oczekiwań zarządu oraz kibiców. Wielokrotnie można było na niego liczyć w najważniejszych, decydujących momentach spotkań, jak miało to miejsce choćby w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Zielonej Górze. Oba powyższe spotkania Eltrox Włókniarz Częstochowa zwyciężył, zapewniając sukces w ostatnim wyścigu właśnie z udziałem Kacpra Woryny, który potrafił zachować koncentrację do samego końca. Na chwilę obecną zawodnik może pochwalić się średnią bieg/pkt na poziomie 1,636 i jest pewnym punktem drużyny. 22 sierpnia częstochowska ekipa uda się na ostatnie, wyjazdowe spotkanie do Grudziądza, gdzie oficjalnie zakończy sezon 2021. Niestety nie udało się awansować w tym roku do fazy play-off, ale Kacper Woryna pozostaje w tej kwestii optymistą w kontekście przyszłego sezonu.

– W tym sezonie nie udało się nam awansować do fazy medalowej, choć mieliśmy wszystkie atuty, dzięki którym powinniśmy dziś myśleć już o walce o medale. Pozostając w klubie na kolejny sezon, stawiam sobie za cel awans z drużyną do pierwszej czwórki i walkę o najwyższe cele. Musimy zrobić wszystko, żeby zmazać plamę z tego sezonu – podsumował.