Żużlowy klasyk, czyli pojedynek z Apatorem Toruń (zapowiedź)

Eltrox Włókniarz Częstochowa nie ma już szans na awans do fazy play-off. Nie oznacza to jednak, że sezon 2021 dla biało-zielonych się skończył. Przed nami dwa spotkania, w których warto pokazać się z jak najlepszej strony i z przytupem zakończyć zmagania. Już w najbliższą niedzielę na arenie zielona-energia.com częstochowianie podejmą drużynę eWinner Apatora Toruń.

Pierwsze spotkanie obu ekip na Motoarenie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Piotra Świderskiego w stosunku 49:41. To właśnie od wygranej w Toruniu Eltrox Włókniarz Częstochowa zażegnał kryzys z początku sezonu i wkroczył na zwycięską passę, która dała nadzieję na walkę o medale. Liderami naszej drużyny w Toruniu byli Jakub Miśkowiak, który na swoim koncie zapisał 13 punktów i bonus oraz Leon Madsen, który spotkanie zakończył z dorobkiem 12 punktów.

Ekipa przyjezdnych jeszcze niedawno musiała drżeć o swoje utrzymanie w lidze na kolejny sezon, ale ostatecznie na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań rundy zasadniczej podopieczni Tomasza Bajerskiego mogą być już spokojni. W składzie eWinner Apatora Toruń znajduje się dwóch zawodników doskonale znających ścieżki częstochowskiego toru. Mowa oczywiście o Pawle Przedpełskim oraz Adrianie Miedzińskim, którzy jeszcze niedawno reprezentowali barwy biało-zielonych. Pierwszy z nich w niedzielnym spotkaniu jednak nie wystąpi z powodu kontuzji, a dla gości jest to spore osłabienie ponieważ popularny “Pawełek” w sezonie 2021 prezentuje bardzo wysoką dyspozycję i jest uznawany za jednego z liderów formacji seniorskiej eWinner Apatora Toruń. Za wspomnianego zawodnika najprawdopodobniej stosowane będzie zastępstwo zawodnika.

Niedzielnie spotkanie nie cechuje się wysokim ciężarem gatunkowym, ale każdy kibic wie, że mecze pomiędzy Włókniarzem Częstochowa, a Apatorem Toruń zawsze obfitują w olbrzymie emocje. Początek rywalizacji już w najbliższą niedzielę o godzinie 19:15. Transmisję z meczu przeprowadzi stacja Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa:

9. Kacper Woryna
10. Bartosz Smektała
11. Fredrik Lindgren
12. Jonas Jeppesen
13. Leon Madsen
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

eWinner Apator Toruń:

1. Jack Holder
2. Chris Holder
3. Paweł Przedpełski
4. Adrian Miedziński
5. Petr Chlupac
6. Krzysztof Lewandowski
7. Karol Żupiński

Sebastian Sirek