Do Częstochowy zawita Stal (zapowiedź meczu)

Miniony tydzień przyniósł kibicom Eltrox Włókniarza Częstochowa ogromne emocje w postaci wygranego (46:44), meczu w Zielonej Górze. PGE Ekstraliga nie zwalnia tempa i już w najbliższy piątek (2 lipca), “Lwy” będą gościć na Arena zielona-energia.comMoje Bermudy Stali Gorzów na czele z indywidualnym mistrzem świata – Bartoszem Zmarzlikiem.

Spotkanie będzie miało ogromne znaczenie dla obu drużyn w kontekście walki o najlepszą czwórkę. Celem drużyny Piotra Świderskiego będą oczywiście trzy punkty. “Biało-zieloni” przed meczem będą na uprzywilejowanej pozycji, ponieważ w pierwszym spotkaniu tych ekip w Gorzowie lepszy okazał się Eltrox Włókniarz, wygrywając (46:44). Przypomnijmy, że o losach spotkania na “Jancarzu” podobnie jak w Zielonej Górze rozstrzygnął Kacper Woryna. Nie mamy nic przeciwko, aby nasz zawodnik został bohaterem również w piątek.

W zespole Stali najlepiej punktującym jeźdźcem jest Bartosz Zmarzlik, który może pochwalić się średnią biegopunktową na poziomie (2,604). Równie skuteczni są Martin Vaculik oraz Anders Thomsen. Duńczyk w 2019 roku debiutował w najlepszej lidze świata na częstochowskim torze. Odjechał wtedy bardzo dobre zawody, zdobywając dla swojej drużyny trzynaście “oczek” z dwoma bonusami. Ostatecznie to nasza drużyna wygrała ten mecz (47:43), a najwięcej punktów wywalczyli dla Włókniarza niezawodni Leon Madsen (14 pkt) i Fredrik Lindgren (10 pkt).

Trener gości – Stanisław Chomski na piątkowe spotkanie awizował swój najsilniejszy obecnie skład. Kontuzjowanego od dłuższego czasu Kamila Nowackiego zastąpi Kamil Pytlewski. W obozie częstochowskim Piotr Świderski zdecydował się jedynie na delikatne roszady w zestawieniu par. Dobre mecze w szwedzkiej Bauhaus-Ligan odjechali Bartosz Smektała i Jakub Miśkowiak co może być pozytywnym prognostykiem przed potyczką ze Stalą.

Zgodnie z aktualnymi wytycznymi polskiego rządu na trybunach Arena zielona-energia.com po raz kolejny będą mogli zasiąść kibice. Wejściówki wciąż można zakupić zarówno w siedzibie klubu, jak i na platformie Eventim.pl.

Pierwszy bieg tego meczu w piątek (2 lipca), punktualnie o godzinie 20:30. Otwarcie bram stadionu nastąpi dwie godziny wcześniej, czyli dokładnie o 18:30. Sędzią spotkania będzie Krzysztof Meyze. Kibice, którzy nie tego dnia nie pojawią się na Olsztyńskiej, transmisję będą mogli śledzić w stacji Eleven Sports.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa

9. Leon Madsen
10. Kacper Woryna
11. Bartosz Smektała
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Jakub Miśkowiak
15. Mateusz Świdnicki

Moje Bermudy Stal Gorzów

1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Rafał Karczmarz
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Jasiński
7. Kamil Pytlewski

Ceny biletów:
40 zł – bilet normalny
30 zł – bilet ulgowy (dla dzieci i młodzieży uczącej się do 25. roku życia)
60 zł – bilet na trybunę centralną (sektory 35, 36, 40, 41)
Wstęp za darmo:
– dzieci do 12. roku życia,
– osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich (te osoby muszą odebrać w klubie bezpłatne zaproszenie).