Halkiewicz z licencją 250cc

Kacper Halkiewicz to pierwszy w historii naszego klubu miniżużlowiec. Ostatnio reprezentant Włókniarza Częstochowa poczynił kolejny krok do przodu w swojej karierze. W poniedziałek (28. czerwca) na torze w Toruniu 14-latek przebrnął bowiem przez egzamin na certyfikat 250cc. Dzięki temu młodzian już wkrótce zadebiutować będzie mógł w cyklu zmagań o Puchar Ekstraligi, gdzie z bardzo dobrej strony ostatnio zaprezentował się jego kolega klubowy – Szymon Ludwiczak.

Kacper Halkiewicz na świat przyszedł 6 stycznia 2007 roku. W kwietniu 2018 roku wywalczył licencję MŻ i przez ostatnie 3 sezony reprezentował nasz klub w rozgrywkach miniżużlowych. Wyrósł na czołowego reprezentanta naszego kraju w tej dziecięcej odmianie speedwaya. W 2020 roku na minitorze w Gdańsku wywalczył ósmą lokatę w Pucharze Europy w miniżużlu.