Zawodnicy Eltrox Włókniarza wystąpią w PGE IMME!

Już w najbliższy piątek (18. czerwca), na toruńskiej Motoarenie odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha. W stawce najlepsi zawodnicy ligi. „Biało-zielonych” reprezentować będą Leon Madsen oraz Jakub Miśkowiak.

Zawody rozgrywane są cyklicznie od 2014 roku. Pierwszy raz odbyły się w Tarnowie, a triumfował w nich ówczesny zawodnik Unibaxu Toruń – Emil Sajfutdinow. Formuła rozgrywek zakłada start najlepszych jeźdźców PGE Ekstraligi pod względem średniej biegopunktowej po siedmiu kolejkach. Jedno miejsce wśród turniejowej „szesnastki” zarezerwowane jest dla „dzikiej karty”. Drugie dla najlepszego zawodnika młodzieżowego, wyłanianego na podstawie wyników w biegach juniorskich.

W tegorocznej kampanii „dziką kartę” otrzymał nasz stary dobry znajomy – Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń), a najlepszym juniorem został Mateusz Cierniak (Motor Lublin).

Przed rokiem na najwyższym stopniu podium stanął Bartosz Zmarzlik. Pozostałe miejsca uzupełnili zawodnicy z lwem na plastronie. Drugi był Jason Doyle, a trzeci nasz obecny kapitan – Leon Madsen. Duńczyk najlepiej z pewnością wspomina rok 2017, gdy zwyciężył w IMME w Gdańsku. Co ciekawe srebro przypadło wtedy Kacprowi Worynie, który reprezentował ROW Rybnik.

Kapitan „Lwów” zakwalifikował się do turnieju z czternastego miejsca, ze średnią na poziomie (2,026). Dziesiąty w kwalifikacji był Jakub Miśkowiak (2,138). Warto podkreślić, że nasz zawodnik jest jedynym juniorem w stawce, który uzyskał nominację dzięki swojej średniej biegopunktowej. Stoją za tym między innymi znakomite wyniki Kuby w meczach wyjazdowych w Gorzowie i Toruniu.

Dodatkowym atutem dla naszych zawodników powinien być tor, na którym odbędą się zawody. Wspomniany Miśkowiak w meczu czwartej kolejki pomiędzy Eltrox Włókniarzem a eWinner Apatorem na Motoarenie zdobył trzynaście punktów z jednym bonusem. „Dwucyfrówkę” zapisał przy swoim nazwisku również Madsen, który wywalczył dwanaście „oczek”.

Pierwszy bieg PGE IMME im. Zenona Plecha już w piątek, o godzinie 19:30. Zawody z wieżyczki sędziowskiej poprowadzi Krzysztof Meyze. Transmisja w stacji nSport+. Naszym zawodnikom życzymy oczywiście samych „trójek”. Leon i Kuba – powodzenia!

Lista startowa PGE IMME im. Zenona Plecha w Toruniu:

 1. Paweł Przedpełski – Dzika karta (eWinner Apator Toruń)
 2. Jack Holder – 2,103 (eWinner Apator Toruń)
 3. Mateusz Cierniak – Najlepszy junior (Motor Lublin)
 4. Patryk Dudek – 2,154 (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)
 5. Martin Vaculik – 2,229 (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 6. Artiom Łaguta – 2,368 (Betard Sparta Wrocław)
 7. Jason Doyle – 2,167 (Fogo Unia Leszno)
 8. Bartosz Zmarzlik – 2,649 (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 9. Mikkel Michelsen – 2,029 (Motor Lublin)
 10. Tai Woffinden – 2,063 (Betard Sparta Wrocław)
 11. Maciej Janowski – 2,553 (Betard Sparta Wrocław)
 12. Nicki Pedersen – 2,154 (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz)
 13. Jakub Miśkowiak – 2,138 (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
 14. Emil Sajfutdinow – 2,147 (Fogo Unia Leszno)
 15. Janusz Kołodziej – 2,375 (Fogo Unia Leszno)
 16. Leon Madsen – 2,026 (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
 17. Krzysztof Lewandowski – Rezerwowy (eWinner Apator Toruń)
 18. Wiktor Jasiński – Rezerwowy (Moje Bermudy Stal Gorzów)