Ogromne emocje na terenie aktualnego Mistrza Polski (zapowiedź meczu)

Eltrox Włóknarz Częstochowa napędzony czterema zwycięstwami z rzędu już w najbliższy piątek uda się na wyjazdowe spotkanie na bardzo trudny teren aktualnego mistrza Polski – Fogo Unii Leszno. Przypomnijmy, że pierwszy pojedynek obu ekip na Arena zielona-energia.com zakończył się zwycięstwem „Byków” w stosunku 49:41. Od tej pory wiele się jednak zmieniło. Lwy znajdują się na fali wznoszącej, a podopieczni trenera Piotra Barona będą chcieli zmazać plamę po trzech kolejnych, wyjazdowych porażkach w Lublinie, we Wrocławiu oraz w Gorzowie Wielkopolskim.

Zarówno jedna, jak i druga drużyna aspiruje do walki o miejsce w najlepszej czwórce na koniec fazy zasadniczej. Dzięki temu spotkanie urasta do rangi bardzo istotnych w kontekście podziału punktów w górnej części tabeli tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi. Podopieczni trenera Piotra Świderskiego, aby wywalczyć punkt bonusowy, potrzebują zwycięstwa z przewagą powyżej 8 punktów. Leszczynianie, wygrywając spotkanie w Częstochowie w początkowej fazie rozgrywek do zgarnięcia pełnej puli punktów, potrzebują jedynie wygranej.

Piątkowy pojedynek będzie wzbogacony o dodatkowe emocje ze względu na powrót na Stadion im. Alfreda Smoczyka Bartosza Smektały. Zawodnik Eltrox Włókniarza Częstochowa całą swoją dotychczasową karierę spędził właśnie w składzie mistrzów Polski. Sam zainteresowany już przed tygodniem wspominał, że będzie to dla niego bardzo trudne spotkanie. Przyznał, że od momentu swojego odejścia nie miał okazji być ani trenować na macierzystym torze w Lesznie. Z pewnością będzie to dla niego pewnego rodzaju nowość. Rywalizacja przeciwko byłemu pracodawcy nigdy nie należy do najłatwiejszych. Bartosz Smektała znajduje się jednak w świetnej dyspozycji, czego dowodem są wyniki osiągane w kilku ostatnich kolejkach. Jego doświadczenie zdobyte na leszczyńskim owalu może okazać się bardzo pomocne dla pozostałych zawodników Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Składy obu ekip wyglądają na niezwykle wyrównane. Mocna obsada pozycji seniorskich gwarantuje emocje oraz zaciętą walkę o punkty do samego końca. Częstochowianie z pewnością swojej przewagi szukać będą na pozycjach juniorskich. Kilka ostatnich spotkań, a także rywalizacji rangi młodzieżowej pokazało, ze Lwy dysponują najmocniejszą formacją juniorską w całej PGE Ekstralidze. W składzie Fogo Unii Leszno udany debiut zanotował natomiast 16-letni Damian Ratajczak. W Gorzowie Wielkopolskim w trzech startach zgromadził na swoim koncie aż 6 punktów, dając swojej drużynie nadzieję na zwycięstwo.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna rywalizacja obu ekip na leszczyńskim owalu zakończyła się zwycięstwem miejscowych w stosunku 54:36. Tym samym biało-zieloni musieli przełknąć gorycz porażki oraz braku awansu do fazy play-off. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził wówczas Emil Sajfutdinow (12+1pkt) oraz Bartosz Smektała (11 pkt). Spośród zawodników Włókniarza Częstochowa największą zdobyczą punktową mógł pochwalić się Leon Madsen (13+1pkt) oraz Jason Doyle (12pkt). Po zakończeniu sezonu 2020 doszło do swoistej „wymiany ogniw”. Bartosz Smektała trafił do składu Częstochowian, a Jason Doyle wzmocnił ekipę Fogo Unii.

Włodarze obu ekip desygnowali na to emocjonująco zapowiadające się spotkanie najsilniejsze zestawienia. Roszad należy dopatrywać się jedynie w rozkładzie poszczególnych par meczowych.

Pierwszy wyścig tego spotkania odbędzie się już w najbliższy piątek, 11 czerwca o godzinie 20:30. Kibice, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli zasiąść na trybunach Stadionu im. Alfreda Smoczyka, mogą śledzić zmagania swoich drużyn na żywo na antenie Eleven Sports.

Awizowane Składy:

Fogo Unia Leszno

9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Jaimon Lidsey
12. Jason Doyle
13. Piotr Pawlicki
14. Kacper Pludra
15. Damian Ratajczak

Eltrox Włókniarz Częstochowa

1. Leon Madsen
2. Jonas Jeppesen
3. Bartosz Smektała
4. Kacper Woryna
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki