Do Częstochowy zawita lider (zapowiedź meczu)

Na Arena zielona-energia.com dopiero co opadł kurz po wygranym przez „Lwy” (54:36) meczu z ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz, a podopieczni Piotra Świderskiego już rozpoczynają przygotowania do następnego spotkania. W piątek naszym rywalem będzie aktualny lider PGE EkstraligiMotor Lublin. Stawką meczu oprócz dwóch „oczek” będzie także punkt bonusowy. W pierwszym spotkaniu tych drużyn, które odbyło się w ramach 1. kolejki, wygrały „Koziołki” (49:41). Zawodnicy Eltrox Włókniarza z całą pewnością będą się chcieli zrewanżować i dodatkowo zainkasować bonus.

O apetycie „Lwów” na pełną pulę punktów w meczu z Motorem mówił w wywiadzie po spotkaniu z GKM-em nasz kapitan – Leon Madsen. Zdaniem Duńczyka przed Eltrox Włókniarzem niezwykle ciężkie zadanie, jednak ma on nadzieję na kolejne, czwarte z rzędu zwycięstwo. Drugi raz w tym sezonie na trybunach naszego stadionu będzie mogło zasiąść 25 proc. kibiców. Sprzedaż biletów wystartowała w poniedziałek i wszystkie dostępne wejściówki na platformie Eventim.pl rozeszły się w kilkanaście minut. Podobnie było z pulą dostępną w siedzibie klubu.

Nasz piątkowy rywal dotychczas w lidze przegrał tylko raz. Miało to miejsce w 2. kolejce, kiedy to Motor poległ w Gorzowie Wielkopolskim. Od tego czasu drużyna Macieja Kuciapy nie straciła punktów, z wyjątkiem remisu w Grudziądzu. Atutem „Koziołków” jest niezwykle wyrównana drużyna. Pod względem średniej biegopunktowej najlepszym zawodnikiem ekipy z województwa lubelskiego jest Mikkel Michelsen (2.029). Barwy Motoru reprezentuje także doskonale znany w Częstochowie – Grigorij Łaguta.

Ostatni raz na torze przy Olsztyńskiej obie drużyny spotkały się przy okazji ubiegłorocznego sezonu PGE Ekstraligi. Po bardzo wyrównanym meczu, w którym „Biało-zieloni” musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Jakuba Miśkowiaka, wygrał Motor (47:43). Gości do zwycięstwa poprowadził Grigorij Łaguta (13 pkt), a w naszej drużynie najlepiej radził sobie Leon Madsen (14 pkt).

Patrząc na składy awizowane, żaden z trenerów nie zdecydował się na większe zmiany kadrowe, oprócz roszad w układzie par. Zarówno częstochowianie, jak i lublinianie wystąpią w najsilniejszych zestawieniach. Warto zaznaczyć, że oba zespoły posiadają w swoich szeregach najlepszych juniorów w całej PGE Ekstralidze. Rywalizacja w biegu młodzieżowym zapowiada się więc niezwykle ciekawie. Wielkich emocji dostarczą również seniorzy obu ekip.

Pierwszy bieg tego spotkania już w piątek (4 czerwca), o godzinie 20:30. Otwarcie bram stadionu nastąpi dwie godziny wcześniej, czyli dokładnie o godzinie 18:30. Spotkanie z wieżyczki sędziowskiej poprowadzi Michał Sasień. Kibice, którzy nie tego dnia nie pojawią się na trybunach, transmisję z meczu będą mogli śledzić w stacji Eleven Sports.

 

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa

9. Leon Madsen
10. Kacper Woryna
11. Bartosz Smektała
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Jakub Miśkowiak
15. Mateusz Świdnicki

Motor Lublin

1. Grigorij Łaguta
2. Krzysztof Buczkowski
3. Jarosław Hampel
4. Mark Karion
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Ceny biletów:
35 zł – bilet normalny
25 zł – bilet ulgowy (dla dzieci i młodzieży uczącej się do 25. roku życia)
50 zł – bilet na trybunę centralną (sektory 35, 36, 40, 41)
Wstęp za darmo:
– dzieci do 12. roku życia,
– osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich (te osoby muszą odebrać w klubie bezpłatne zaproszenie).