Z GKM-em już w obecności kibiców (zapowiedź meczu)

Po dwóch niezwykle udanych meczach wyjazdowych w Toruniu i Gorzowie „Lwy” wracają na swój domowy obiekt, aby zmierzyć się z ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz. Co więcej, zgodnie z wytycznymi polskiego rządu, na trybunach zielona-energia.com Areny Częstochowa będzie mogło zasiąść 25% kibiców.

Zespół GKM-u od obecnego sezonu prowadzi Janusz Ślączka. Liderem grudziądzkiej drużyny jest dobrze znany w Częstochowie – Nicki Pedersen. Duńczyk w biało-zielonych barwach ścigał się w latach 2008-2009. W swoim pierwszym sezonie we Włókniarzu zawodnik z Odense był najskuteczniejszym jeźdźcem Ekstraligi, ze średnią na poziomie (2.775). Innym reprezentantem z kraju Hamleta, który startował kiedyś z lwem na plastronie, jest Kenneth Bjerre. Popularny „Kenio” na Olsztyńską zawitał w 2012 roku, na zasadzie wypożyczenia z Wrocławia.

W ostatnim czasie nową twarzą w drużynie z Grudziądza został Paweł Miesiąc. Widowiskowo jeżdżący zawodnik na dwa mecze „wygryzł” ze składu Krzysztofa Kasprzaka. Na piątkowe spotkanie w Częstochowie Janusz Ślączka w awizowanym składzie postawił na wychowanka Unii Leszno. Należy jednak pamiętać o możliwości skorzystania z dwóch zmian w składzie przed każdym spotkaniem.

Piotr Świderski względem ostatniego meczu w Gorzowie zdecydował się na delikatne zmiany w układzie par. Zawodnikiem, który dwukrotnie pojedzie z juniorem, będzie nasz kapitan – Leon Madsen. Kibiców Włókniarza z całą pewnością może cieszyć powrót do dobrej dyspozycji Kacpra Woryny, który w meczu z Moje Bermudy Stalą Gorzów zapisał przy swoim nazwisku dziesięć „oczek” z dwoma bonusami.

Nie sposób nie wspomnieć również o znakomitej dyspozycji naszych zawodników młodzieżowych. Zarówno Jakub Miśkowiak, jak i Mateusz Świdnicki potrafią wygrywać z seniorami i dokładać bardzo cenne punkty do dorobku drużyny. O tym, jak ważną rolę w składzie „Lwów” pełnią juniorzy najlepiej świadczą statystyki. Obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny jest właśnie „Misiek” ze średnią (2.120).

Patrząc na ostatnie pojedynki Włókniarza z GKM-em, na pewno warto wspomnieć o tym z 2018 roku (45:45), gdy do ostatniego biegu ważyły się losy obecności „Biało-zielonych” w fazie play-off. Bohaterem został Madsen, który na ostatnich metrach wyszarpał dwa punkty Antonio Lindbaeckowi, dając naszej drużynie „bilet” do najlepszej czwórki. W ostatnim sezonie pewnie pokonaliśmy GKM (53:37), a liderem Eltrox Włókniarza był nie kto inny jak Leon Madsen (12 pkt).

Początek tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się widowiska już w piątek (28 maja),  o 18:00. Otwarcie bram stadionu nastąpi dwie godziny wcześniej, czyli dokładnie o godzinie 16:00. Mecz poprowadzi sędzia Piotr Lis. Kibice, którzy nie pojawią się na trybunach, będą mogli śledzić transmisję w stacji Eleven Sports.

Z uwagi na zbliżający się Dzień Dziecka. Specjalną strefę dla najmłodszych kibiców przygotuje nasz sponsor tytularny – firma Eltrox.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa

9. Fredrik Lindgren
10. Jonas Jeppesen
11. Bartosz Smektała
12. Kacper Woryna
13. Leon Madsen
14. Jakub Miśkowiak
15. Mateusz Świdnicki

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz

1. Przemysław Pawlicki
2. Roman Lachbaum
3. Krzysztof Kasprzak
4. Kenneth Bjerre
5. Nicki Pedersen
6. Denis Zieliński
7. Mateusz Bartkowiak

Ceny biletów:
35 zł – bilet normalny
25 zł – bilet ulgowy (dla dzieci i młodzieży uczącej się do 25. roku życia)
50 zł – bilet na trybunę centralną (sektory 35, 36, 40, 41)
Wstęp za darmo:
– dzieci do 12. roku życia,
– osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich (te osoby muszą odebrać w klubie bezpłatne zaproszenie).
Autor Kacper Tazbir