Przed nami wyjazd do Gorzowa (zapowiedź meczu)

Po niezwykle udanym meczu wyjazdowym z eWinner Apatorem Toruń wygranym przez naszą drużynę (49:41) czas na kolejne ligowe emocje w PGE Ekstralidze. Tym razem podopieczni Piotra Świderskiego udadzą się do województwa lubuskiego, na zaległy mecz 4. kolejki z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się na początku maja, jednak na przeszkodzie stanęły niekorzystne warunki pogodowe. Przed „Lwami” niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ Stal jeszcze w piątek była liderem rozgrywek.

W awizowanych zestawieniach obu drużyn nie ma większych niespodzianek. Trener Piotr Świderski zdecydował się na jedną roszadę, wystawiając pod „siódemką” Mateusza Świdnickiego. Przypomnijmy, że nasz junior świetnie zaprezentował się w Toruniu, gdzie przywiózł podwójne zwycięstwo wraz z Jonasem Jeppesenem, mimo tego, że pierwszy jego start przypadł dopiero na dwunasty wyścig. Gospodarze względem ostatniego meczu we Wrocławiu, gdzie przegrali pierwszy raz w tym sezonie (38:52), nieco zmodyfikowali swój układ par. Ponadto w miejsce zawodnika do lat 24 awizowano Rafała Karczmarza, zamiast obecnego ostatnio Marcusa Birkemose.

Warto zaznaczyć, że nasz niedzielny rywal na swoim torze rozegrał tylko jedno spotkanie. Miało to miejsce w 2. kolejce, kiedy to Stal pewnie wygrała z Motorem Lublin (52:38). O głównej sile gorzowian stanowi indywidualny mistrz świata, czyli Bartosz Zmarzlik. Polak ze średnią (2.778) plasuje się na pierwszym miejscu najskuteczniejszych zawodników ligi. Wspierają go równie efektywni Martin Vaculik oraz Anders Thomsen.

W drużynie Włókniarza najlepszą średnią może pochwalić się nasz kapitan – Leon Madsen (2.071). Duńczyk swoim ostatnim występem potwierdził, że o żadnych kłopotach sprzętowych nie ma mowy, a jego dyspozycja pozostaje na najwyższym poziomie. Ostatnie spotkanie ligowe Stali i Włókniarza w Gorzowie miało miejsce przy okazji poprzedniego sezonu. Wtedy lepsi okazali się „Stalowcy”, wygrywając (49:41). Liderem naszego zespołu był Madsen, zdobywca (10 pkt).

Dla niektórych kibiców mecze ze Stalą Gorzów mają miano derbów, ze względu na rzekę, która przepływa przez oba miasta. Mowa oczywiście o Warcie. Niedzielne spotkanie z wieżyczki sędziowskiej poprowadzi Piotr Lis, a pierwszy bieg już o 16:30. Transmisja w nSport+.

Awizowane składy:
Eltrox Włókniarz Częstochowa           
1. Leon Madsen
2. Jonas Jeppesen
3. Bartosz Smektała
4. Kacper Woryna
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Moje Bermudy Stal Gorzów
9. Bartosz Zmarzlik
10. Anders Thomsen
11. Szymon Woźniak
12. Rafał Karczmarz
13. Martin Vaculik
14. Kamil Nowacki
15. Wiktor Jasiński

Autor tekstu: Kacper Tazbir