13.500 zł dla Niny Słupskiej!

Nasz klub ostatnio mocno włączył się do aktywnej pomocy Ninie Słupskiej – bratanicy sędziego żużlowego Pawła Słupskiego, chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Pomysłem, z którym zwróciliśmy się do całej żużlowej społeczności, była licytacja obrazu częstochowskiej malarki Elżbiety Kozar, która wykorzystując metodę natryskową, namalowała Leona Madsena.

Po bardzo zaciętej licytacji zwycięzcą został Pan Przemek z Lublina, który zaoferował za obraz aż 6.000 zł.  Na konto chorej dziewczynki wpłacona zostanie jednak znacznie większa kwota, a mianowicie 13.500 zł. Skąd taka właśnie suma? Wszystko ze względu na Leona Madsena, który zaproponował, iż dopłaci 5.000 zł do uzbieranej sumy, jeżeli obraz sprzeda się za minimum 7500 zł. Ostatecznie wylicytowana kwota zakończyła się na 6000 zł, ale w tym momencie do działania przystąpił Pan Przemek. Zaproponował działaczom Eltrox Włókniarza bardzo prostą propozycję: połączmy siły i wspólnie pomóżmy Ninie! Zarządowi klubu od razu bardzo spodobał się pomysł polegający na dopłaceniu przez nas 1.500 zł do wylicytowanej kwoty i dzięki temu osiągnięcie magicznej sumy 7.500 zł, do której – zgodnie z zapowiedzią – swoje 5.000 zł dołożył Leon Madsen. Dodatkowo Pan Przemek zrezygnował z przyjęcia obrazu i pozwolił na jego ponowną licytację, z której uzbierano kolejny 1.000 zł, czyli w sumie wspomniane już wcześniej 13.500 zł!

Każdy z nas wciąż może pomóc małej Nince. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na stronie internetowej -> https://www.siepomaga.pl/nina