Zebraliśmy 12 500 zł dla Niny Słupskiej. Piękny gest zwycięzcy licytacji!

Kilka dni temu informowaliśmy Państwa, że nasz klub dołączył do aktywnej pomocy Ninie Słupskiej – bratanicy sędziego żużlowego Pawła Słupskiego, chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Pomysłem, z którym zwróciliśmy się do całej żużlowej społeczności, była licytacja obrazu częstochowskiej malarki Elżbiety Kozar, która wykorzystując metodę natryskową, namalowała Leona Madsena. Wartość obrazu zwiększył podpis samego zawodnika, który – jak się miało później okazać – odegrał w całym przedsięwzięciu podwójną rolę.

Po bardzo zaciętej rywalizacji, przypominającej tę z żużlowych torów, zwycięzcą został Pan Przemek z Lublina! Zostając przy terminologii związanej z żużlem, przebieg licytacji można opisać jednym zdaniem: Pan Przemek, atakiem na ostatnim łuku pogodził zawodników z Częstochowy i wpadł na linię mety na pierwszym miejscu! Wylicytowana kwota? 6000 zł!

Skąd zatem łączna suma 12 500 zł, która trafi na konto Niny Słupskiej? Leon Madsen, który – jak wspomnieliśmy na początku, odegrał w licytacji podwójną rolę – oprócz głównego bohatera obrazu, był również licytującym. Duńczyk zaproponował, iż dopłaci 5000 zł do uzbieranej sumy, jeżeli obraz sprzeda się za minimum 7500 zł. Ostatecznie wylicytowana kwota zakończyła się na 6000 zł, ale w tym momencie do działania przystąpił Pan Przemek. Zaproponował działaczom Eltrox Włókniarza bardzo prostą propozycję: połączmy siły i wspólnie pomóżmy Ninie! Zarządowi klubu od razu bardzo spodobał się pomysł polegający na dopłaceniu przez nas 1500 zł do wylicytowanej kwoty i dzięki temu osiągnięcie magicznej sumy 7500 zł, do której – zgodnie z zapowiedzią – swoje 5000 zł dołożył Leon Madsen.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Pan Przemek, który jest sprawcą tego całego – pozytywnego i budującego zarazem – zamieszania, postanowił, że odda obraz na ponowną licytację! Tym samym, już w poniedziałek ktoś z Państwa może zostać zwycięzcą drugiej odsłony biegu, w którym oprócz wygranej w postaci obrazu można przyczynić się do pomocy dla Niny Słupskiej.