Karczewski i Kupiec dołączają do kadry Włókniarza!

Od kilku lat Włókniarz Częstochowa mocno stawia na szkolenie młodzieży. Świadczy o tym fakt, że sezon w sezon adepci naszych szkółek zdobywają uprawienia w klasach 85-125cc, 250cc, czy też 500cc. Z przyjemnością poinformować możemy, że we wtorek (30. marca) do grona naszej kadry dołączyli kolejni dwaj zawodnicy. Na stadionie w Lesznie pozytywnie przez egzamin na certyfikat “Ż” przebrnęli bowiem: Franciszek Karczewski oraz Kajetan Kupiec.

Obaj świeżo upieczeni zawodnicy swoje przygody ze speedwayem rozpoczynali od klasy 250 cc, gdzie spore sukcesy osiągał przede wszystkim Karczewski. Młodzian w ubiegłym roku triumfował bowiem w finale Indywidualnego Pucharu Polski w tej klasie, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Ekstraligi sklasyfikowany został na drugiej pozycji.

Zarówno Franciszek Karczewski, jak i Kajetan Kupiec ze względu na młody wiek przez najbliższe miesiące startować będą mogli wyłącznie w rozgrywkach młodzieżowych. W rozgrywkach ligowych 15-latkowie zadebiutować będą mogli dopiero w 2022 roku.