Wielki talent w Częstochowie!

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym Szymon Ludwiczak – jeden najlepszych mini żużlowców w Polsce związał się umową z Włókniarzem Częstochowa. Wychowanek Rybek Rybnik zakończył przygodę z mini żużlem i w wyższych klasach rozgrywek, czyli 250 oraz 500 będzie się szkolił pod okiem Piotra Świderskiego i Sławomira Drabika. W najbliższych tygodniach zawodnik wspólnie z kolegami przystąpi do egzaminu na licencję żużlową w klasie 250cc. Szymon Ludwiczak reprezentował będzie barwy częstochowskiego Włókniarza do końca wieku juniorskiego.

Prezes Michał Świącik już od dwóch lat bacznie obserwował poczynania młodego rybniczanina. Szymon pod koniec ubiegłego sezonu zaproszony został na treningi do Częstochowy. Po kilku jazdach i konsultacjach z Piotrem Świderskim i Sławomirem Drabikiem podjęto kroki w celu pozyskania młodego zawodnika do Częstochowy. Warto przypomnieć, że przed laty podobną drogę wybrał Józef Jarmuła, który właśnie pierwsze kroki na żużlu stawiał w Rybniku, mając po drodze krótki epizod w Świętochłowicach, żeby finalnie na stałe związać się z Włókniarzem Częstochowa.

Przy okazji pragniemy podziękować zarządowi klubu Rybki Rybnik za bardzo rzeczowe i konkretne podejście do rozmów i dalszego rozwoju Szymona Ludwiczaka.