Patrycja Świącik-Jeż: Zależy nam na tworzeniu dobrego produktu kierowanego do naszych kibiców i sponsorów

3 kwietnia na torze w Lublinie ekipa Lwów zainauguruje sezon 2021 w PGE Ekstralidze. Aby zobaczyć zespół w całej okazałości, nie trzeba będzie aż tyle czekać. Już 26 lutego o godzinie 19:50 odbędzie się bowiem tegoroczna prezentacja naszej drużyny. 

Prezentacja drużyny w formule online to pomysł trochę wymuszony ze względu na pandemię koronawirusa, ale z całą pewnością pomysł innowacyjny, najlepszy chyba, na jaki obecnie można sobie pozwolić, żeby zaprezentować się kibicom?

Od lat stawialiśmy na organizację prezentacji drużyny będącą formą bezpośredniego spotkania z kibicami i stało się tradycją, że tuż przed rozpoczęciem sezonu organizowaliśmy huczne widowisko. Nie chcieliśmy w tym roku rezygnować z tej formuły. Znaleźliśmy kompromis pomiędzy obowiązującymi obostrzeniami i możliwościami, które daje nam internet, dlatego postanowiliśmy kontynuować tradycje, ale w nieco zmienionej formie. Dopasowujemy się do obecnych czasów, ponieważ zależy nam na tworzeniu dobrego produktu kierowanego do naszych kibiców i sponsorów. Zdjęcie i relacje z obozów czy innych aktywności to nie to samo co prezentacja na żywo. Towarzyszą temu inne emocje, inna ranga wydarzenia dlatego nie chcieliśmy pomimo pandemii z tego zrezygnować. Mamy nadzieję, że rzesza naszych kibiców będzie śledzić rozmowy naszych zawodników z niezawodnymi prowadzącymi, poznając bliżej nowe twarze Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Nie będzie koncertu, który zawsze był jedna z głównych atrakcji prezentacji, ale postawiliście na większą interakcję z kibicami. Do ich dyspozycji oddacie zawodników, którym będzie można zadawać pytania?

W tym roku zrezygnowaliśmy z występów artystycznych gwiazd. Postawiliśmy natomiast na możliwość interakcji kibiców z zawodnikami. Podczas prezentacji kibice będą mogli wysyłać kierowane do swoich ulubieńców pytania za pośrednictwem klubowego messengera. Wybrane przez moderatora najciekawsze z nich zostaną odczytane zawodnikom na antenie. Ponadto w prezentację włączył się nasz sponsor tytularny firma Eltrox, organizując konkurs z nagrodami dla kibiców. Szczegóły konkursu będziemy prezentować podczas transmisji i za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych.

Prezentację poprowadzi trzech prezenterów: Tomasz Lorek, Ireneusz Bieleninik oraz Piotr Wieszczyk. Kibicom zaprezentuje się cała drużyna oraz prowadzone będą rozmowy z zawodnikami na miejscu i online. Nie oszczędzaliście zatem, mimo że nie będzie prowadzona sprzedaż biletów, która mogłaby w jakimś stopniu pomóc w finansowej organizacji prezentacji.

Organizowana przez nas prezentacja to nie lada wyzwanie. Staramy się dbać o jej każdy szczegół, co bez wątpienia przekłada się na całkowity koszt organizacyjny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że koszta organizacji takiego przedsięwzięcia nie są małe, jednak czego się nie robi dla naszych kibiców. Pragniemy spełnić ich oczekiwania i mamy nadzieję, że sprostamy postawionemu przed nami zadaniu.