Kacper Woryna o akcji #SzczepimySię

PGE Ekstraliga oraz wszystkie kluby najlepszej żużlowej ligi świata przystępują do promocji Narodowego Programu Szczepień i aktywnego wsparcia działań. Mają one na celu wdrażanie procedur bezpieczeństwa podczas rozgrywek PGE Ekstraligi w sezonie 2021.

Koronawirus mocno namieszał w 2020 roku. W minionym sezonie, jako kibice żużla, na własnej skórze odczuliśmy negatywne skutki tej pandemii. Pojawił się jednak temat szczepień, które, zdaniem części fachowców, mogą pomóc w powrocie do takiego życia, jakie znamy sprzed pandemii. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Szczepienia to temat bardzo wrażliwy i elektryzujący społeczeństwo, dlatego wypowiadanie się na jego temat – zachęcając lub krytykując, powinno być poparte argumentami. Jesteśmy tylko sportowcami, więc nie mamy fachowej wiedzy, jakie mogą być skutki przyjęcia szczepionek, czego część społeczeństwa, w tym i ja, tak bardzo się obawia. Z drugiej strony nikt nie wie, jakie długofalowe skutki może nieść przebycie choroby wywołanej wirusem Covid-19. Może warto więc podjąć dyskusję, że przyjęcie szczepionki to pewnego rodzaju szansa na powrót społeczeństwa do częściowej normalności, powrót do normalnych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny, powrót nieograniczonego podróżowania.

Będziesz zachęcał swoich bliskich i znajomych do tego, aby się zaszczepili?

Nie moją rolą jest namawianie do przyjęcia szczepionki, ponieważ jest to sprawa indywidualna każdego człowieka. Każdy z nas musi zgodnie z własnym sumieniem, pomyśleć o plusach i minusach szczepień, i na tej podstawie podjąć decyzję. Uważam, że w tak ważnym temacie nie powinniśmy się kłócić, a rozmawiać i wyciągać jak najbardziej wartościowe wnioski.

Na koniec, chciałbyś coś przekazać kibicom z Częstochowy oraz całej społeczności kibiców żużla w Polsce?

Drodzy Kibice!  Kiedy przyjeżdżałem do Częstochowy w barwach ROW-u Rybnik, pamiętam szczelnie wypełniony stadion przy ulicy Olsztyńskiej oraz głośny i wspaniały doping częstochowskich fanów. Liczę zatem, że już w nowym sezonie będziemy mogli spotkać się w komplecie na Arena  zielona-energia.com.