Kacper Woryna dołącza do kadry Eltrox Włókniarza!

Z olbrzymią przyjemnością możemy zaprezentować nowy w naszym klubie transfer na sezon 2021. Otóż na pierwszą w karierze zmianę barw klubowych zdecydował się Kacper Woryna, który w kolejnych rozgrywkach PGE Ekstraligi reprezentować będzie właśnie Eltrox Włókniarz Częstochowa. Witamy w biało-zielonej rodzinie Kacper!

– Na pewno na wyborze Eltrox Włókniarza Częstochowa jako mojego klubu zaważyła odległość tego ośrodka od mojego domu. Nie ukrywam, że wpływ na moją decyzję miało też to, że od dawna mam bardzo dobry kontakt z prezesem Włókniarza – Michałem Świącikiem. Zresztą od kilku sezonów co rok wysyłał on jakieś zapytanie w moją stronę. To najwidoczniej był proces, który musiałem przetrawić, ale koniec końców trafiłem do Częstochowy, z czego się bardzo cieszę. Można powiedzieć, że prezes wydeptał sobie moją opinię na temat tego klubu. Chociaż przyznam też, że wiele dobrego na temat Włókniarza słyszałem także od innych żużlowców i dlatego postawiłem na ten ośrodek – poinformował tuż po podpisaniu kontraktu Kacper Woryna.


Nowy nabytek naszego zespołu na świat przyszedł 31 sierpnia 1996 roku w Rybniku. Pochodzi z żużlowej rodziny. Sport ten z powodzeniem uprawiał bowiem jego dziadek – Antoni, który jako pierwszy w historii Polak wywalczył medal Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Wnuk legendarnego żużlowca swoją karierę rozpoczynał w barwach Rybek Rybnik od minispeedwaya. W tej odmianie sportu żużlowego radził sobie zresztą całkiem nieźle. Był wszak jednym z najlepszych zawodników w kategorii wiekowej do lat 16-tu. W 2011 roku na zakończenie startów na motocyklach o pojemności 85cc został czwartym miniżużlowcem świata!

Od kolejnego sezonu ścigał się już na klasycznych motocyklach w klasie 500cc i czynił regularne postępy. W 2013 roku zadebiutował w barwach drugoligowego ROW-u Rybnik i wspólnie z kolegami z zespołu świętował awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jeszcze lepiej było sezon później. W 2014 roku wywalczył bowiem srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, a dodatkowo był najskuteczniejszym żużlowcem rybnickiej ekipy, osiągając na pierwszoligowych torach średnią biegopunktową rzędu 1,898.

Kolejne sezony przyniosły następne sukcesy. W 2015 roku wspólnie z zespołem ROW-u Rybnik wywalczył awans do PGE Ekstraligi, a indywidualnie triumfował w Srebrnym Kasku i zajął drugą pozycję w Brązowym. Dodatkowo razem z reprezentacją Polski sięgnął po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów.

Z sezonu na sezon Kacper podnosił swoje umiejętności i notował kolejne udane występy. Szczególnie dobry był dla niego sezon 2017, w którym uzyskał średnią biegopunktową rzędu 1,973, co dało mu siedemnastą pozycję wśród najskuteczniejszych żużlowców świata. Dodatkowo w Gdańsku sięgnął po srebrny medal Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi.

Lata 2018-2019 spędził w pierwszej lidze, osiągając bardzo dobre rezultaty. We wspomnianych sezonach był bowiem drugim najskuteczniejszym zawodnikiem tych rozgrywek. Ponadto w 2019 roku był czwartym żużlowcem prestiżowego cyklu SEC.

W ostatnim sezonie ponownie startował w PGE Ekstralidze. Kacper wziął udział w 74 wyścigach i razem z bonusami zapisał na swoim koncie 114 punktów, co pozwoliło mu na osiągnięcie średniej biegopunktowej rzędu 1,514.

Po zakończeniu rozgrywek 24-latek zdecydował się na pierwszy w karierze transfer. W efekcie Kacper Woryna w sezonie 2021 dalej startować będzie w PGE Ekstralidze. Rybnickie Rekiny zamieni jednak na ekipę Eltrox Włókniarza Częstochowa.