Częstochowa ma najlepszego juniora w Polsce!

W środę (28 października) w siedzibie naszego klubu doszło do spotkania prezesa Eltrox Włókniarza Częstochowa – Michała Świącika z Jakubem Miśkowiakiem. Finałem rozmów było ustalenie warunków kontraktu na sezon 2021 dla najlepszego obecnie juniora w naszym kraju. Oznacza to, że Jakub Miśkowiak trzeci rok z rzędu reprezentować będzie nasz klub oraz miasto Częstochowę na arenie krajowej, jak i międzynarodowej!

Ustalenie warunków z 19-letnim żużlowcem to bardzo ważna informacja dla fanów biało-zielonej ekipy. Jakub Miśkowiak od dłuższego czasu jest wszak mocnym ogniwem Eltrox Włókniarza. Dobitnie obrazują to jego wyniki. W sezonie 2020 w PGE Ekstralidze wystartował w 46 wyścigach i razem z bonusami zapisał przy swoim nazwisku 74 punkty, co dało mu średnią biegopunktową rzędu 1,609. Rezultat ten sprawił, że junior był 28 najskuteczniejszym jeźdźcem najsilniejszej ligi żużlowej świata. Dodatkowo wspólnie z ekipą Włókniarza wywalczył srebrne medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych oraz w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.


To nie koniec jego sukcesów w sezonie 2020, a właściwie dopiero początek. Na torze w Zielonej Górze wywalczył wszak również tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Vicemistrza Polski, uznając wyższość jedynie Dominika Kubery. W nagrodę za ten rezultat Kuba otrzymał powołanie do startu w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Na torze w czeskich Pardubicach wywalczył wysokie – siódme miejsce, a dzień później na tym samym owalu triumfował w prestiżowym turnieju Zlata Stuha.

Na arenie międzynarodowej wspólnie z reprezentacją Polski wywalczył jeszcze złoto w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów. W Outrup jego łupem padło 10 „oczek”. Dodatkowo zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów i brąz w Pucharze Europy Par do lat 19.

Warto nadmienić jeszcze jego wyniki w Brązowym i Srebrnym Kasku. Zarówno w jednych, jak i w drugich zmaganiach nasz reprezentant notował trzecie lokaty.