Polacy ze srebrem. Trzech reprezentantów Eltrox Włókniarza startowało w Speedway of Nations

Reprezentacja Polski na żużlu zajęła dziś w finale Speedway of Nations drugie miejsce. Zawody, które rozegrany zostały w deszczowym Lublinie, skrócone zostały do jednego dnia (piątkowy turniej został odwołany z powodu opadów deszczu). Sobotnie zmagania również stały pod znakiem zapytania, ponieważ nad Lublinem nadal unosiły się gęste deszczowe chmury. Ostatecznie finał udało się odjechać, ale skrócono go do zaledwie 14 biegów. W nich najlepsi okazali się być Rosjanie, którzy zdobyli złoto i obronili wywalczony przed rokiem tytuł. Reprezentacja Polski zajęła dziś drugie miejsce, wyprzedzając trzecich Duńczyków.

Podczas finałowej rywalizacji nie zabrakło częstochowskich akcentów. Leon Madsen, Fredrik Lindgren oraz Jason Doyle zdobywali dziś punkty dla swoich ojczyzn. Najlepiej spisał się Lindgren, który wywalczył dla Szwedów 14 punktów, Madsen zdobył dla reprezentacji Danii 10+1 punktów, z kolei dla Australijczyków punktował Doyle, który zapisał przy swoim nazwisku 5 oczek.