Piąta lokata Lwów na własnym owalu

W sobotę na minitorze przy ulicy Brzegowej w Częstochowie rozegrano zaległą I rundę Drużynowych Mistrzostw Polski w klasie 85-125cc. Zawody zakończyły się triumfem Rybek Rybnik, druga lokata przypadła ekipie z Rędzin, a na najniższym stopniu podium ex aequo sklasyfikowano zespoły z Torunia oraz z Wawrowa. Na piątej pozycji uplasowała się ekipa Bocar Włókniarza Częstochowa. Nasz zespół wywalczył 16 punktów, a najlepszym zawodnikiem wśród biało-zielonych okazał się Kacper Halkiewicz, który zapisał przy swoim nazwisku 10 “oczek”.

Przed zawodami odbył się egzamin na certyfikat “MŻ”. Pozytywnie przebrnęli przez niego między innymi dwaj wychowankowie naszego klubu: Igor Nabiałkowski oraz Dawid Rozpędek.

Klasyfikacja:
I. MKMŻ Rybki Rybnik – 27pkt.
10. Paweł Wyczyszczok (3,3,-,1) 7
11. Marcel Kowolik (2,2,2,2) 8
12. Szymon Tomaszewski (D,-,-,-) 0
25. Szymon Ludwiczak (3,3,3,3) 12

II. UKS Speedway Rędziny – 22pkt.
16. Miłosz Kowalski 10 (3,3,2,2)
17. Krystian Gręda 5 (2,2,1,0)
18. Wiktor Andryszczak 7 (1,3,1,2)

III-IV. SSSM Stal Toruń – 20 pkt.
4. Mikołaj Duchiński (0,3,0,2) 5
5. Ksawery Słomski (-,3,0,-) 3
6. Eryk Kamiński (1,-,-,1) 2
23. Antoni Kawczyński (3,1,3,3) 10

III-IV. GUKS Speedway Wawrów – 20 pkt.
1. Kewin Nycz (1,1,2,-) 4
2. Filip Bęczkowski (-,0,2,1) 3
3. Mikołaj Krok (-,3,2,3) 8
22. Maksymilian Kostera (2,3,W) 5

V. Bocar Włókniarz Częstochowa – 16pkt.
19. Kacper Halkiewicz (2,3,3,2) 10
20. Paweł Caban jr. (0,3,1,0) 4
21. Bartosz Śmigielski (D,2,0,0) 2

VI. BTŻ Polonia Bydgoszcz – 12 pkt.
7. Maciej Kurzawski (0,2,1,1) 4
8. Wiktor Jasiński (1,1,1,3) 6
9. Adam Putkowski (0,0,0,2) 2

NK. Brico Marche Spartan Przemyśl – 7pkt.
13. Oskar Kręglicki (1,2,1,2) 6
14. Jakub Malina (0,D,0,1) 1
15. brak zawodnika

Wyścig po wyścigu
1. Kawczyński, Kostera, Nycz, Duchiński
2. Wyczyszczok, Kowolik, Jasiński, Kurzawski
3. Kowalski, Gręda, Kręglicki, Malina
4. Kostera, Halkiewicz, Nycz, Caban jr.
5. Duchiński, Kurzawski, Kamiński, Putkowski
6. Wyczyszczok, Kręglicki, Tomaszewski (D)
7. Halkiewicz, Gręda, Andryszczak, Śmigielski (D)
8. Krok, Nycz, Jasiński, Putkowski
9. Ludwiczak, Kowolik, Kawczyński, Duchiński
10. Caban jr., Śmigielski, Malina (D)
11. Kowalski, Krok, Gręda, Bęczkowski
12. Słomski, Duchiński, Kręglicki, Malina
13. Andryszczak, Kowalski, Jasiński, Putkowski
14. Ludwiczak, Kowolik, Caban jr., Śmigielski
15. Krok, Bęczkowski, Malina
16. Kawczyński, Kowalski, Andryszczak, Słomski
17. Halkiewicz, Putkowski, Kurzawski, Śmigielski
18. Ludwiczak, Kowolik, Bęczkowski, Kostera (W)
19. Kawczyński, Halkiewicz, Kamiński, Caban jr.
20. Jasiński, Kręglicki, Kurzawski
21. Ludwiczak, Andryszczak, Wyczyszczok, Gręda