Lindgren przez 3 kolejne sezony w barwach Włókniarza!

Z przyjemnością możemy zakomunikować, iż dzięki wzmożonym działaniom prezesa naszego klubu – Michała Świącika zaprezentować możemy kolejnego żużlowca, który zwiąże się z drużyną forBET Włókniarza Częstochowa długoletnim kontraktem. Po udanych negocjacjach z Leonem Madsenem przyszedł bowiem czas na Fredrika Lindgrena. Szwed zdecydował, że z Lwem na piersi występować będzie jeszcze przynajmniej przez 3 najbliższe sezony, czyli do końca 2022 roku!

Fredrik Lindgren to jedna z gwiazd PGE Ekstraligi – najsilniejszej żużlowej ligi świata. Do ekipy spod Jasnej Góry trafił przed sezonem 2017 i błyskawicznie stał się jednym z liderów drużyny. Szczególnie udanie prezentował się na początku ubiegłorocznych rozgrywek. Jego fenomenalne wyniki sprawiły, że fachowcy zaczęli nazywać go kosmicznym Szwedem.

Sympatyczny „Fredka” oprócz skutecznej jazdy w forBET Włókniarzu poszczycić może się również osiągnięciami na arenie międzynarodowej. W ubiegłym roku Szwed wywalczył swój życiowy sukces – zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Również w tym roku bardzo dobrze radzi sobie w cyklu Grand Prix i na pewno będzie chciał powalczyć o „kolejny” krążek rangi mistrzostw świata.

Uzgodnienie warunków z Fredrikiem Lidgrenem sprawia, że nasza drużyna ma już trzon kadry na kolejne sezony. Oprócz „Fredki” przez kolejne 3 sezony w biało-zielonych barwach ścigać będzie przecież również Leon Madsen. W kadrze Włókniarza na kolejne rozgrywki znajduje się więc już dwóch najskuteczniejszych zawodników naszej drużyny na przestrzeni ostatnich lat.