Paweł Przedpełski: Każdy z nas zostawił serce na torze

W 13 kolejce PGE Ekstraligi, drużyna forBET Włókniarza Częstochowa pewnie pokonała MRGARDEN GKM Grudziądz 52:38, zapewniając sobie tym samym awans do fazy play-off w sezonie 2019. Paweł Przedpełski dołożył do wyniku naszej drużyny cenne 4 punkty w czterech startach. Na gorąco po zawodach o podsumowaniu meczowym z seniorem forBET Włókniarza Częstochowa rozmawiał Kuba Wieszczyk.


Paweł, wielkie gratulacje dla Ciebie i całej drużyny! Kilka tygodni temu wierzyli w to tylko najwięksi optymiści, ale dzisiaj już oficjalnie możemy powiedzieć – Włókniarz Częstochowa w sezonie 2019 wystartuje w fazie play-off.
Dokładnie tak. Myślę, że to było główne założenie minimum aby Włókniarz był w play-offach w tym roku. Każdy z nas zostawił serce na torze. Dla całej drużyny i dla mnie jest to niezmiernie ważne i bardzo się z tego powodu cieszę.

Jak ocenisz swoją dzisiejszą postawę w meczu oraz całej drużyny? Co takiego się wydarzyło, że zacząłeś spotkanie od 3 punktów a w późniejszej fazie zawodów twoja zdobycz punktowa była niższa?
Myślę, że zabrakło mi trochę szczęścia w dzisiejszych zawodach. Zgubiłem punkty w dwóch ostatnich biegach. Do tego błąd sędziego w biegu, w którym wygrałem start. Taki jest sport i czasami się tak po prostu dzieje. Najważniejsze jest to, że zawody kończę cało, a cała drużyna wchodzi do play-offów, i o to chodzi.

Jak oceniasz szanse Włókniarza w walce o medal?
Szanse ma każdy takie samie. Wszyscy zaczynamy od zera. Napewno będziemy się bardzo mocno zbroić i przygotowywać, bo zaczyna się chyba najważniejszy etap w sezonie. Z pewnością damy z siebie wszystko.Przed nami ostatni mecz rundy zasadniczej w Gorzowie Wielkopolskim. Czy dzięki temu, że Włókniarz ma już zagwarantowane miejsce w play-offach zmieni się wasz plan przygotowania na to spotkanie? Czy będziecie chcieli przetestować sprzęt przed decydującą fazą rozgrywek?
Przed meczem każdy z nas testuje sprzęt więc z pewnością nie będzie żadnej rewolucji. Do zawodów w Gorzowie przygotujemy się normalnie i podejdziemy do tego meczu z dużym spokojem.

Na sam koniec, czy chciałbyś przekazać kilka słów naszym kibicom?
Na pewno było was bardzo głośno słychać. Bardzo dziękuję za ten doping. Staram się żeby zdobywać jak najwięcej punktów, czasem jest różnie ale zawsze daję z siebie 100%. Dziękuję!