Drugie miejsce biało-zielonych w Gnieźnie

Drugą lokatę wywalczyli żużlowcy Bocar Włókniarza Częstochowa, w półfinałowej VII rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, którą we wtorek rozegrano na torze w Gnieźnie. Nasz zespół wywalczył 21 punktów, a najskuteczniejszym jeźdźcem Lwów był Jakub Miśkowiak, który zapisał przy swoim nazwisku 10 punktów w 4 startach. W zawodach triumfowała ekipa Franecpolu Falubazu Zielona Góra, która zakończyła je z dorobkiem 23 punktów.

Punktacja:

I Francepol Falubaz Zielona Góra – 23 pkt.
10. Mateusz Tonder – 8 (2,1,2,3)
11. Norbert Krakowiak – 5 (0,2,2,1)
12. Damian Pawliczak – 10 (2,3,3,2)

II Bocar Włókniarz Częstochowa – 21 pkt.
7. Jakub Miśkowiak – 10 (3,2,2,3)
8. Bartłomiej Kowalski – 5 (1,2,w,2)
9. Mateusz Świdnicki – 6 (0,3,2,1)

III PGG ROW Rybnik – 19 pkt.
4. Robert Chmiel – 5 (1,3,0,1)
5. Mateusz Tudzież – 7 (3,2,2,d)
6. Przemysław Giera – 7 (1,1,3,2)

IV Aforti Start Gniezno – 18 pkt.
1. Kevin Fajfer – 9 (2,3,1,3)
2. Damian Stalkowski – 6 (0,3,3,0)
3. Mateusz Błażykowski – 3 (w,-,1,2)
22. Kacper Grzelak – 0 (0)

V Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra – 17 pkt.
19. Nikodem Bartoch – 5 (2,d,0,3)
20. Fabian Ragus – 2 (1,w,w,1)
21. Jakub Osyczka – 10 (3,3,1,3)

VI Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 14 pkt.
13. Karol Żupiński – 10 (3,3,3,1)
14. Maciej Uszaruk – 1 (w,1,0,0)
15. Oskar Rowecki – 3 (0,2,1,0)

VII Drużyna ACCR – 12 pkt.
16. Patrik Mikel – 2 (2,0,w,0)
17. Daniel Silhan – 6 (1,2,2,1)
18. Jan Macek – 4 (d,3,1,d)

Bieg po biegu:
1. Tudzież, Fajfer, Chmiel, Stalkowski
2. Miśkowiak, Tonder, Kowalski, Krakowiak
3. Żupiński, Mikel, Silhan, Uszaruk (w)
4. Fajfer, Bartoch, Ragus, Błażykowski (w)
5. Chmiel, Miśkowiak, Giera, Świdnicki
6. Żupiński, Pawliczak, Tonder, Rowecki
7. Osyczka, Silhan, Bartoch (d), Macek (d)
8. Świdnicki, Kowalski, Fajfer, Grzelak
9. Pawliczak, Krakowiak, Giera, Chmiel
10. Osyczka, Rowecki, Uszaruk, Ragus (w)
11. Stalkowski, Silhan, Błażykowski, Mikel
12. Żupiński, Tudzież, Chmiel, Uszaruk
13. Macek, Świdnicki, Kowalski (w), Mikel (w)
14. Pawliczak, Krakowiak, Osyczka, Ragus (w)
15. Stalkowski, Błażykowski, Rowecki, Uszaruk
16. Giera, Tudzież, Macek, Mikel
17. Osyczka, Miśkowiak, Świdnicki, Bartoch
18. Fajfer, Tonder, Krakowiak, Stalkowski
19. Bartoch, Giera, Ragus, Tudzież (d)
20. Miśkowiak, Kowalski, Żupiński, Rowecki
21. Tonder, Pawliczak, Silhan, Macek (d)