Karczewski startował w Lesznie

W czwartek (1 sierpnia) na torze w Lesznie rozegrano VII odsłonę Pucharu Ekstraligi 250cc. W zawodach wystartował jeden reprezentant Włókniarza Częstochowa. Franciszek Karczewski, bo o nim tutaj mowa, zapisał przy swoim nazwisku 4 “oczka” w turnieju zasadniczym, a następnie zajął drugą lokatę w finale D. Ten wynik sprawił, że trzynastolatek ostatecznie sklasyfikowany został na czternastym miejscu.

Wyniki:
1. Oskar Paluch (3,3,3,3) 12 + 1. miejsce w finale A
2. Fabian Ragus (3,0,3,3) 9 + 2. miejsce w finale A
3. Wiktor Przyjemski (3,3,3,3) 12 + upadek w finale A
4. Krzysztof Lewandowski (3,3,3,3) 12 + defekt w finale A

5. Francis Gusts (2,1,2,2) 7 + 1. miejsce w finale B
6. Damian Ratajczak (W,2,3,3) 8 + 2. miejsce w finale B
7. Mateusz Panicz (3,2,2,1) 8 + 3. miejsce w finale B
8. Wiktor Rafalski (1,2,2,2) 7 + taśma w finale B

9. Paweł Trześniewski (2,1,1,2) 6 + 1. miejsce w finale C
10. Seweryn Orgacki (2,2,2,0) 6 + 2. miejsce w finale C
11. Hubert Jabłoński (2,3,0,1) 6 + 3. miejsce w finale C
12. Maksym Borowiak (1,3,1,1) 6 + 4. miejsce w finale C

13. Antoni Mencel (2,D,1,2) 5 + 1. miejsce w finale D
14. Franciszek Karczewski (1,1,1,1) 4 + 2. miejsce w finale D
15. Mateusz Affelt (1,W,2,2) 5 + 3. miejsce w finale D
16. Oliwer Ralcewicz (0,2,T,0) 2 + 4. miejsce w finale D

17. Dawid Pecyna (0,1,T,0) 1 + 1. miejsce w finale E
18. Jan Rachubik (1,0,D,1) 2 + 2. miejsce w finale E

Bieg po biegu:
1. Lewandowski, Trześniewski, Borowiak, Pecyna
2. Panicz, Orgacki, Rachubik, Ralcewicz
3. Przyjemski, Jabłoński, Affelt,
4. Ragus, Gusts, Karczewski,
5. Paluch, Mencel, Rafalski, Ratajczak (W)
6. Borowiak, Panicz, Karczewski,
7. Lewandowski, Ratajczak, Gusts, Rachubik
8. Jabłoński, Ralcewicz, Mencel (D),
9. Przyjemski, Rafalski, Trześniewski, Ragus
10. Paluch, Orgacki, Pecyna, Affelt (W)
11. Ratajczak, Gusts, Borowiak, Jabłoński
12. Ragus, Panicz, Mencel, Pecyna (T)
13. Przyjemski, Rafalski, Trześniewski, Rachubik (D)
14. Paluch, Orgacki, Karczewski,
15. Lewandowski, Affelt, , Ralcewicz (T)
16. Ragus, Rafalski, Borowiak, Ralcewicz
17. Przyjemski, Mencel, Karczewski, Pecyna
18. Ratajczak, Gusts, Jabłoński, Orgacki
19. Paluch, Trześniewski, Panicz,
20. Lewandowski, Affelt, Rachubik,

Finał E:
21. Pecyna, Rachubik,
Finał D:
22. Mencel, Karczewski, Affelt, Ralcewicz
Finał C:
23. Trześniewski, Orgacki, Jabłoński, Borowiak
Finał B:
24. Gusts, Ratajczak, Panicz, Rafalski (T)
Finał A:
25. Paluch, Ragus, Przyjemski (U), Lewandowski (D)

Wyniki za SpeedwayNews.pl