Nowa twarz w kadrze Włókniarza!

W piątek (21 czerwca) punktualnie o godzinie 10:00 na SGP Arenie Częstochowa rozpoczął się egzamin na certyfikat “Ż” w klasie 250 cc. Z przyjemnością informujemy, iż jakichkolwiek problemów z zaliczeniem zarówno jego praktycznej, jak i teoretycznej części nie miał Franciszek Karczewski. Tym samym 13-latek stał się posiadaczem licencji, uprawniającej go do startów w oficjalnych zawodach na motocyklach o pojemności silnika 250 cc.

Nowy jeździec forBET Włókniarza swoją przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Od roku trenuje natomiast w częstochowskiej szkółce żużlowej i z tygodnia na tydzień podnosi swoje umiejętności. Co ciekawe, nie mieszka on w Częstochowie, a na zajęcia na torze dojeżdża specjalnie aż z Kalisza.

W ciągu najbliższych dni najnowsza twarz w kadrze Włókniarza powinna zostać potwierdzona do startów przez Polski Związek Motorowy. Jego debiut w oficjalnej imprezie nastąpi natomiast najprawdopodobniej w najbliższy czwartek (27 czerwca), kiedy to na SGP Arenie odbędzie się III runda Pucharu Ekstraligi 250 cc. Początek zawodów zaplanowano punktualnie na godzinę 17:00.