Fredrik Lindgren: Cała drużyna jest bardzo szczęśliwa z dzisiejszego wyniku

W 8 kolejce żużlowej PGE Ekstraligi, drużyna forBET Włókniarza Częstochowa pewnie pokonała Stelmet Falubaz Zielona Góra 51:39. Fredrik Lindgren dołożył do wyniku naszej drużyny 11 punktów i bouns w 5 startach. Na gorąco po zawodach o podsumowaniu meczowym z seniorem forBET Włókniarza Częstochowa rozmawiał Kuba Wieszczyk.

 

Na samym początku chciałbym cię zapytać o twoje pomeczowe odczucia. Jak podsumujesz swój dzisiejszy występ?
Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Również cała drużyna jest bardzo szczęśliwa z dzisiejszego wyniku. Wygraliśmy i zdobyliśmy punkt bonusowy, na którym nam bardzo zależało.

Mecz zakończył się wynikiem 51:39. Jak podsumujesz postawę zespołu i czy uważasz, że Włókniarz otrzymał “drugie życie”?
Nie wiem czy “drugie życie” to odpowiednie określenie, ale z pewnością mieliśmy ostatnio trudny okres. Przegraliśmy dwa mecze na własnym torze z bardzo silnymi drużynami. Zawsze jednak chcemy wygrywać, a w szczególności u siebie. Wszyscy wiedzą jak ważne było dzisiejsze zwycięstwo. Byliśmy bardzo skupieni i daliśmy z siebie wszystko.

Co powiesz o przygotowaniu toru na to spotkanie? Wielu dziennikarzy i ekspertów uważało, że nie jest on atutem Włókniarza w tym sezonie. Jak było dzisiaj?
Tor przez takie czynniki jak temperatura i pogoda jest często inny. Nie chciałbym wchodzić w dyskusje dotyczące niego. Zawsze jest on równy dla obu drużyn i nigdy nie można zrzucać na niego winy po gorszym występie.

Przed Włókniarzem mecz wyjazdowy we Wrocławiu. Jakie są aspiracje drużyny przed najbliższym pojedynkiem?
Pojedziemy tam z zamiarem pokazania się z jak najlepszej strony. Z pewnością mamy tam szansę na zwycięstwo i damy z siebie 100% w tym spotkaniu.

Jakie są twoje cele przed najbliższym Grand Prix Pragi?
Cel przed każdym Grand Prix jest u mnie taki sam. Będę walczył o zwycięstwo oraz o zdobycie jak największej ilości punktów.

Na sam koniec, czy chciałbyś przekazać kilka słów naszym kibicom?
Oczywiście! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nas wspieracie w zarówno dobrych jak i ciężkich momentach. Bardzo wiele to dla nas znaczy i jesteśmy niezwykle wdzięczni za wspaniały doping.