Trwają prace remontowe na częstochowskim minitorze

W środę (22 maja) na mini torze, mieszczącym się w Częstochowie przy ulicy Brzegowej, rozpoczęły się prace remontowe. Jest to efekt przejęcia tego obiektu przez nasz klub i przeznaczenie go m.in. do szkolenia naszych najmłodszych adeptów – Lwiątek. Tor ten od tego roku jest również oficjalnym obiektem zmagań naszej drużyny mini żużlowej, która w sezonie 2019 występować będzie pod nazwą Bocar Włókniarz Częstochowa.

Odpowiedzialnym za szkolenie najmłodszych żużlowców Włókniarza jest Sławomir Drabik, którego wspiera Andrzej Jurczyński. Jak widać na załączonych zdjęciach prace nad przywróceniem toru do używalności odbywały się właśnie pod okiem Sławomira Drabika.


Niestety skala zaniedbań i zniszczeń, jakie zastaliśmy na obiekcie przy ulicy Brzegowej jest porażająca. Przed nami wiele miesięcy ciężkiej pracy. Nie przeszkodzi nam jednak ona w rozegraniu w tym sezonie wszelkich imprez mini żużlowych, w tym imprez klasy mistrzowskiej oraz “Letniej Gali Sławomira Drabika”, która ma być letnią odmianą organizowanych dotąd zimowych imprez na lodzie.


Niestety, aby to wszystko zaczęło funkcjonować, potrzebne jest wiele pracy, sprzętu i środków. W imieniu własnym i naszych najmłodszych Lwiątek chcemy podziękować za zaangażowanie i wsparcie firmom: BOCAR, Drog-Bud, MagMar Żelbety, Koksownia Częstochowa NowaGrupa Zarmen, Agros-Wrońscy, zielona-energia.com, SGP Group.