Informacje organizacyjne przed inauguracją PGE Ekstraligi

Już w najbliższy piątek (5 kwietnia) na SGP Arena Częstochowa odbędzie się spotkanie w ramach I rundy PGE Ekstraligi, pomiędzy forBET Włókniarzem Częstochowa a zespołem truly.work Stal Gorzów.

W dniu meczu sprzedaż biletów prowadzona będzie w kasie klubu (wejście od ulicy Żużlowej) w godzinach 8:00 – 20:15 oraz w kasach stadionowych od godziny 18:30. Programy meczowe sprzedawane będą w kasach wokół stadionu oraz w sklepie z gadżetami, który znajduje się przy głównych wejściach na stadion.

Otwarcie bram dla kibiców nastąpi o godzinie 18:30 (wejścia od parkingu VIP oraz od ulicy Orlik-Rückemanna, Olsztyńskiej, Marysia i Żużlowej – wyłącznie kibice drużyny gości). Dzieci do lat 12-tu pod opieką osoby dorosłej uprawnione są do bezpłatnego wejścia na mecz. Kibicom, którzy planują zakup biletów ulgowych, przypominamy o konieczności posiadania dokumentu uprawniającego do skorzystania ze zniżki. Bilety ulgowe przysługują osobom do 25. roku życia. Bilet ulgowy dla emerytów przysługuje wszystkim osobom, które ukończyły 65. lat.  Kibice, którzy zakupili bilet drogą elektroniczną (mPay), mogą wejść na stadion głównym wejściem od ulicy Orlik-Rückemanna oraz bramą od ul. Marysia. Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich, na obiekt dostać się będą mogli głównym wejściem, a następnie najazdami na koronę SGP Areny Częstochowa (lewa i prawa strona od wejścia głównego).

Oficjalne gadżety forBET Włókniarza Częstochowa dostępne będą do kupienia w dniu meczu w domku z gadżetami, który znaleźć można przy głównych wejściach na stadion. Ponadto na koronie stadionu zlokalizowane będą punkty gastronomiczne dla kibiców. W tym sezonie w punktach sprzedających piwo zakupić będzie można również napoje spożywcze z opcją płatności kartą.

Kibice, którzy na piątkowy mecz udadzą się rowerem, uprawnieni są do jego wniesienia na teren stadionu. Przypominamy również o całkowitym zakazie palenia tytoniu oraz wnoszenia własnych napojów.

Dziennikarzy oraz kibiców, którym przysługuje odbiór darmowych wejściówek na mecz, zapraszamy do Biura Zawodów, które zlokalizowane będzie w holu budynków klubowych (wejście od ulicy Żużlowej) i funkcjonować będzie w godzinach 16:00 do 20:15.

Harmonogram meczu forBET Włókniarz Częstochowa – truly.work Stal Gorzów: 
08:00 – 20:15 – sprzedaż biletów w klubie,
16:00 – 20:15 – godziny funkcjonowania biura prasowego,
18:30 – rozpoczęcie sprzedaży biletów w kasach stadionowych oraz otwarcie bram wejściowych dla kibiców (wejścia od parkingu VIP oraz od ulicy Orlik-Rückemanna, Olsztyńskiej, Marysia i Żużlowej – wyłącznie kibice drużyny gości),
20:00 – próba toru,
20:15 – prezentacja,
20:30 – start do pierwszego wyścigu.

Ceny biletów:
– sektor centralny – 50 zł,
– normalny – 35 zł,
– ulgowy – 25 zł,
– program – 10 zł,
– wstęp wolny – dzieci do lat 12-tu

Awizowane składy:
truly.work Stal Gorzów
1. Krzysztof Kasprzak
2. Anders Thomsen
3. Szymon Woźniak
4. Peter Kildemand
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Mateusz Bartkowiak

forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Fredrik Lindgren
12. Adrian Miedziński
13. Matej Zagar
14. Jakub Miśkowiak
15. Michał Gruchalski