Biało-zieloni po pierwszych harcach na własnym torze

Korzystając z poprawy warunków atmosferycznych żużlowcy forBET Włókniarza Częstochowa wreszcie wyjechali na własny tor. Pierwszy w tym roku trening na SGP Arenie Częstochowa odbył się w poniedziałek (18 marca). Udział w nim wzięła praktycznie cała kadra drużyny, za wyjątkiem Leona Madsena, Fredrika Lindgrena oraz Bartłomieja Kowalskiego.

Ostatecznie debiutanckie jazdy na owalu przy ulicy Olsztyńskiej w Częstochowie zaliczyli następujący zawodnicy: Matej Zagar, Adrian Miedziński, Paweł Przedpełski, Damian Dróżdż, Michał Gruchalski, Jakub Miśkowiak oraz Mateusz Świdnicki. Dodatkowo gościnnie na trwający około dwóch godzin treningu pojawił się nasz wychowanek – Artur Czaja, który w sezonie 2019 występować będzie w pierwszoligowej Unii Tarnów.

Znany jest już harmonogram kolejnych zajęć na częstochowskim owalu na najbliższe dni. Biało-zieloni trenować będą codziennie do najbliższego piątku. W związku z pracami remontowymi na naszym obiekcie nie będą one jednak otwarte dla publiczności. Najbliższą okazją do zobaczenia naszych żużlowców w akcji będzie więc Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego oraz Marka Czernego, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (23 marca).