Włókniarz przedstawił najważniejszych sponsorów

W środę (12 grudnia) w siedzibie firmy SGP- Sorting Group Poland Sp. z o.o. odbyła się konferencja prasowa Włókniarza Częstochowa. Miejsce spotkania z przedstawicielami mediów nie było przypadkowe. Podczas konferencji poinformowano bowiem o przedłużeniu umowy sponsorskiej na nazwę częstochowskiego stadionu. W efekcie przez kolejne 3 lata obiekt przy ulicy Olsztyńskiej nosił będzie nazwę SGP Arena Częstochowa.

Oprócz sponsora stadionu poinformowano także o dwóch innych wiodących darczyńcach naszego klubu. Drugi rok z rzędu sponsorem tytularnym częstochowskiej drużyny będzie bowiem forBET – legalny polski bukmacher oferujący zakłady na zdarzenia sportowe, zakłady live oraz sporty wirtualne. Nasza drużyna w PGE Ekstralidze dalej startować będzie więc jako forBET Włókniarz Częstochowa.

Sponsorem tytularnym została z kolei zielona-energia.com. Firma ta wykonuje m.in. montaż zestawów fotowoltaicznych, które dają oszczędności w rachunkach za ciepłą wodę, prąd i ogrzewanie. Nowy sponsor Włókniarza podobną inwestycję wykona na naszym obiekcie. Tym samym SGP Arena Częstochowa będzie pierwszym obiektem sportowym w Polsce, wyposażonym w tego typu ekologiczny system.

Na spotkaniu z mediami obecne były również władze Miasta Częstochowy z Wiceprezydentem Jarosławem Marszałkiem na czele. Miejski ratusz od lat wspiera częstochowski żużel i wierzymy, że podobnie będzie w kolejnych latach.