Andreas Lyager srebrnym medalistą w SuperFinale Danii

W środowy wieczór miał miejsce SuperFinał ligi duńskiej w którym drużynę Slangerup Speedway Klub reprezentował zawodnik forBet Włókniarza Częstochowa, Andreas Lyager. Duńczyk zdobył dla swojej drużyny 12 punktów i wraz z nią sięgnął po srebrny medal. 

Punktacja:

Region Varde Elitesport – 40 pkt.
1. Hans Andersen – 7 (2,1,2,2,0)
2. Mads Korneliussen – 11 (0,2,3,3,3)
3. Mikkel Bech – 13 (3,3,3,3,1)
4. Thomas Joergensen – 6 (1,2,2,1)
5. Mads Hansen – 3 (2,0,1)
6. Michael Thyme – NS

Team Fjelsted – 29 pkt.
1. Peter Kildemand – 8 (3,w,d,2,3,0)
2. Frederik Jakobsen – 3 (0,1,1,1)
3. Anders Thomsen – 10 (3,3,1,3,0)
4. Tero Aarnio – 6 (1,3,w,1,1)
5. Christian Thaysen – 2 (0,-,2)
6. Benjamin Basso – NS

Slangerup Speedway Klub – 34 pkt.
1. Mikkel Michelsen – 11 (2,3,0,0,3,3)
2. Andreas Lyager – 12 (1,1,3,2,3,2)
3. Kevin Woelbert – 6 (1,2,2,0,1)
4. Jonas Seifert-Salk – 1 (d,1,0,0)
5. Linus Ekloef – 4 (3,1,-)
6. Marius Nielsen – NS

Holsted Tigers – 33 pkt.
1. Nicki Pedersen – 8 (2,0,w,3,1,2)
2. Rasmus Jensen – 6 (2,0,2,0,2)
3. Nicolai Klindt – 16 (3,2,1,3,2,3,2)
4. Jonas Jeppesen – 0 (0,0,-,-)
5. Sam Jensen – 3 (1,-,2,0)
6. Sebastian Mortensen – NS

Bieg po biegu:
1. Kildemand, Jensen, Joergensen, Seifert-Salk (d) – (1:3:0:2)
2. Bech, Pedersen, Woelbert, Jakobsen – (4:3:1:4)
3. Klindt, Michelsen, Aarnio, Korneliussen – (4:4:3:7)
4. Thomsen, Andersen, Lyager, Jeppesen – (6:7:4:7)
5. Ekloef, Hansen, Jensen, Thaysen – (8:7:7:8)
6. Michelsen, Joergensen, Jakobsen, Jeppesen – (10:8:10:8)
7. Bech, Klindt, Lyager, Kildemand (w) – (13:8:11:10)
8. Thomsen, Korneliussen, Seifert-Salk, Pedersen – (15:11:12:10)
9. Aarnio, Woelbert, Andersen, Jensen – (16:14:14:10)
10. Lyager, Joergensen, Aarnio (w), Pedersen (w) – (18:14:17:10)
11. Bech, Jensen, Thomsen, Michelsen – (21:15:17:12)
12. Korneliussen, Woelbert, Klindt, Kildemand (d) – (24:15:19:13)
13. Klindt, Andersen, Jakobsen, Seifert-Salk – (26:16:19:16)
14. Pedersen, Kildemand, Ekloef, Hansen – (26:18:20:19)
15. Bech, Jensen, Aarnio, Seifert-Salk – (29:19:20:21)
16. Thomsen, Klindt, Joergensen, Woelbert – (30:22:20:23)
17. Korneliussen, Lyager, Jakobsen, Jensen – (33:23:22:23)
18. Kildemand, Andersen, Pedersen, Michelsen – (35:26:22:24)
19. Lyager, Thaysen, Hansen, Jensen – (36:28:25:24)
20. Michelsen, Jensen, Aarnio, Andersen – (36:29:28:26)
21. Korneliussen, Pedersen, Woelbert, Kildemand – (39:29:29:28)
22. Klindt, Lyager, Bech, Thomsen – (40:29:31:31)
Bieg dodatkowy o 2 miejsce. Michelsen, Klindt – (40:29:34:33)