W piątek finał MIMP w Częstochowie!

Już w piątek (3. sierpnia) na SGP Arenie Częstochowa kolejne emocje żużlowe! Tego dnia punktualnie o godzinie 17:00 wystartuje bowiem pierwszy wyścig tegorocznego finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wstęp na imprezę będzie możliwy po zakupieniu biletów w cenie: 20 (bilet normalny) i 15 złotych (bilet ulgowy). Za darmo zmagania obejrzą natomiast posiadacze całorocznych karnetów oraz dzieci do lat 12-tu (osoby urodzone w 2006 roku i później). Cena programu wyniesie 3 zł.

Tegoroczne zmagania najlepszych juniorów naszego kraju odbędą się w Częstochowie niejako w nagrodę. Przed rokiem młodzieżowa ekipa Włókniarza triumfowała wszak w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i właśnie dlatego piątkowy finał indywidualny rozegrany zostanie pod Jasną Górą. Zeszłoroczny triumf w DMPJ był dziełem zespołu w składzie: Oskar Polis, Michał Gruchalski, Bartosz Świącik oraz Mateusz Świdnicki. Z tej czwórki w piątek na owalu przy ulicy Olsztyńskiej zaprezentuje się Gruchalski. Sympatyczny “Misiek” wygrał eliminacje w Krośnie, a dodatkowo całkiem nieźle radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Jego ostatnie wyniki sprawiają więc, że w finale MIMP liczyć powinien się w walce o czołowe pozycje.

Zadania ułatwiać nie będą mu jednak pozostali rywale. Spośród nich warto wymienić chociażby mistrza sprzed roku – Bartosza Smektałę, czy też czempiona globu do lat 21 – Maksyma Drabika, który owal przy ulicy Olsztyńskiej zna jak własną kieszeń.

Pierwszy wyścig piątkowych zawodów rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00. 10 minut wcześniej miejsce będzie miała prezentacja uczestników finału. Wstęp na zawody dla Kibiców możliwy będzie natomiast od godziny 16:00. Funkcjonować będą wejścia i kasy przy ulicach: Orlik-Ruckemanna, Marysia i Olsztyńskiej.

Akredytacje całoroczne wydane przez Włókniarz Częstochowa SA obowiązują. Biuro prasowe zlokalizowane będzie w holu budynku klubowego (wejście od ulicy Żużlowej) i funkcjonować będzie od godziny 15:30.

Lista startowa:
1. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
2. Hubert Czerniawski (Cash Broker Stal Gorzów)
3. Mateusz Bartkowiak (Cash Broker Stal Gorzów)
4. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin)
5. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
6. Jakub Miśkowiak (Orzeł Łódź)
7. Victor Trofymov (Fogo Unia Leszno)
8. Michał Gruchalski (forBET Włókniarz Częstochowa)
9. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
10. Patryk Wojdyło (Betard Sparta Wrocław)
11. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra)
12. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
13. Oskar Bober (Speed Car Motor Lublin)
14. Robert Chmiel (ROW Rybnik)
15. Alan Szczotka (Cash Broker Stal Gorzów)
16. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń)
17. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
18. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów)