Młodzieżowe emocje na SGP Arenie

Powoli kończymy wakacyjną przerwę i już w niedzielę (29 lipca) ekipa forBET Włókniarza zamelduje się we Wrocławiu, gdzie zmierzy się z tamtejszą Betard Spartą. Najbliższy mecz w ramach PGE Ekstraligi na SGP Arenie Częstochowa odbędzie się natomiast 12 sierpnia, kiedy to naszym przeciwnikiem będzie Falubaz Zielona Góra. Znacznie wcześniej, bo już w przyszłym tygodniu czekają nas jednak dwie młodzieżowe imprezy na owalu przy ulicy Olsztyńskiej.

We wtorek (31 lipca) punktualnie o godzinie 17:00 rozpocznie się VII półfinałowa runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W zawodach oprócz naszych młodzieżowców zobaczymy następujące ekipy: Fogo Unia Leszno, Betard Sparta Wrocław, Grupa Azoty Unia Tarnów, Orzeł Łódź, Get Well Toruń oraz MRGARDEN GKM Grudziądz. Wstęp na imprezę będzie możliwy po zakupieniu biletu wstępu w cenie 10 zł. Za darmo zmagania juniorów obejrzą z kolei posiadacze karnetów oraz dzieci do 12-tego roku życia (urodzone w 2006 roku i później).

Z kolei 3 dni później, czyli w piątek (3 sierpnia) na SGP Arenie Częstochowa, rozegrany zostanie finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawody, w których udział wezmą najlepsi zawodnicy krajowy poniżej 21-go roku życia, rozpoczną się o godzinie 17:00. W gronie finalistów znaleźli się m.in. tacy żużlowcy jak chociażby: Maksym Drabik, Bartosz Smektała, Dominik Kubera, czy też Wiktor Lampart. Barw Włókniarza w tych zawodach reprezentować będzie natomiast Michał Gruchalski, który na pewno będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o czołowe miejsce.

Ceny biletów na tegoroczny finał MIMP ustalono na następującym poziomie: bilet normalny – 20 zł, bilet ulgowy – 15 zł. Za darmo rywalizację najlepszych juniorów w Polsce obejrzą posiadacze całorocznych karnetów oraz dzieci do 12-tego roku życia (urodzone w 2006 roku i później).