Hans Nielsen: Chcę, aby atut toru był po naszej stronie

W niedzielę w Częstochowie staną na przeciwko siebie żużlowe reprezentacje Polski i Danii. Dwunastu zawodników rywalizować będzie na SGP Arenie Częstochowa o punkty dla swoich zespołów. Z kolei w parkingu, dojdzie do pojedynku trenerów obu drużyn Marka Cieślaka oraz Hansa Nielsena. „Profesor z Oxfordu” ma  nadzieję, że po zmianie formuły i zastąpieniu Drużynowego Pucharu Świata przez rozgrywki Speedway of Nations, jego podopieczni będą we Wrocławiu jedną z lepszych reprezentacji.

Obie reprezentacje przygotowują się do czerwcowych finałów Speedway of Nations. O ile biało – czerwoni są w komfortowej sytuacji i z racji finału SoN, mają zapewnione już miejsce w finale, o tyle Duńczycy, o możliwość startu we Wrocławiu, będą się musieli bić w półfinałach. Menadżer naszych niedzielnych rywali, Hans Nielsen, nie ukrywa jednak, że celem reprezentacji Danii w tym roku jest medal w rozgrywkach Speedway of Nations.

– Głównym celem dla duńskiego zespołu w tym roku, to przede wszystkim zakwalifikowanie się do  finału Speedway of Nations we Wrocławiu. Jeśli to zrobimy, wszystko może się zdarzyć, w zależności od tego, którzy z zawodników będą w optymalnej dyspozycji. Jeśli uda nam się uniknąć wielu kontuzji w tym roku, naszym celem jest wyselekcjonowanie trójki najlepszych zawodników i wygrana w SoN. Oczywiście, jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli – powiedział Hans Nielsen.

Skład Duńczyków na mecz z Polakami to istna mieszanka młodości z doświadczeniem. Atutem reprezentacji Hansa Nielsena bez wątpienia będzie fakt, że ma w swojej kadrze zawodników, którzy reprezentowali bądź wciąż reprezentują barwy miejscowego Włókniarza.

– Chciałem, aby w mojej kadrze wystartowało dwóch lokalnych zawodników, tak aby po naszej stronie był atut tutejszego toru. W roli lidera, naciskającego na Polaków widzę Leona Madsena. Żałuję również, że nie mogłem wystawić więcej niż sześciu zawodników, ale taki jest regulamin i niestety nie mamy miejsca dla wszystkich – zakończył „Profesor z Oxfordu”.

Całość rozmowy z Hansem Nielsenem, w programie meczu Polska – Dania.

Oficjalne składy:

Polska:
9. Jarosław Hampel
10. Piotr Pawlicki
11. Maciej Janowski
12. Maksym Drabik
13. Bartosz Zmarzlik
14. Patryk Dudek

Dania:
1. Leon Madsen
2. Andreas Lyager
3. Niels Kristian Iversen
4. Peter Kildemand
5. Michael Jepsen Jensen
6. Mikkel Michelsen

Wejściówki na mecz Polska – Dania już są w sprzedaży. Można je nabyć za pomocą portalu ebilet.pl (https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/zuzel-mecz/) oraz KupBilet.pl (https://www.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0293).

Bilety zakupić możecie także w sekretariacie naszego klubu (codziennie od godziny 8:00 do 15:00).

Ceny biletów:
Bilet normalny – 35 zł
Bilet ulgowy – 25 zł (młodzież szkolna od 13 r.ż, studenci do 26 r.ż. emeryci, renciści),
Trybuna centralna – 50 zł
Dzieci do lat 12 – wstęp wolny;
Program zawodów – 10 zł